Příklad? Domácí kouč Luboš Prokopec měnil plány už po 15. minutách, kdy byl vyloučen klíčový muž jeho defenzivy Adrian Rolko. „Musím uznat, že obě žluté karty byly uděleny právem, nemáme se na co vymlouvat," prohlásil.

Vytáhlému bekovi ale nevynadal. „Mluvil jsem s ním hned po zápase, byl z toho hodně zklamaný. Moc dobře ví, jaká to byla chyba. Ale rozhodně nemám v plánu hledat nějakého obětního beránka. Tohle je prostě fotbal a takové věci se stávají. Tým Adriho teď podržel, dokázali jsme uhrát bod, on mu to vrátí zase jindy."

Aby toho na něj nebylo na jeho nervovou soustavu málo, Hochmeister neproměnil za stavu 0:0 penaltu. „Jako první byl určen Honza Šisler, Radek měl být jako dvojka. Na hřišti se ale kluci domluvili, že to bude opačně," komentoval neproměněný pokutový kop svého stopera.

„Myslím, že derby splnilo očekávání. Užili si diváci a docela dost i trenéři. To myslím ironicky," ulevil si pardubický Jiří Krejčí.

Jeho tým vedl v 54. minutě 1:0 po střele Hundáka. „Vyloučení Rolka nám pomohlo, mohli jsme dát první gól už dříve, ale Lukáše Rešetára vychytal brankář. Po změně stran mi přišlo, že  některým hráčům, docházely síly," procedil Krejčí.

Hráli proti deseti a docházely síly? „Znám to z vlastní zkušenosti, ve vedru se organismus každého hráče chová jinak. Někdo by zase vydržel hrát dalších dvacet minut," doplnil pardubický kouč.

„Votroci" během 77. minuty otočili stav na 2:1. Zdálo se, že Krejčího červená armáda je na dně. Nebyla. „Hradci se povedlo střídání Malinského, který hru rozhýbal. Nám vyšel zase příchod opomíjeného Kakrdy," ulevilo se pardubickému trenérovi po vyrovnání na 2:2. „Trochu jsem zklamaný, že jsme náskok nakonec neudrželi, ale remíza je spravedlivá," komentoval výsledek Luboš Prokopec.