Neslavně zakončili podzimní část ČFL hráči FK Náchod-Deštné, kteří půjdou do jarních odvet s minimálním náskokem na sestupové příčky. „Nepodařilo se nám porazit poslední Blšany, a na mužstvu se to psychicky promítlo. Závěrečná dvě domácí utkání se silným Varnsdorfem a Mladou Boleslaví B nám sebrala plusové body a znehodnotila celý podzim,“ má jasno o příčině nelichotivé dvanácté příčky po podzimní části trenér KAREL KREJČÍK.

Letošní ročník byl od prvního kola nesmírně vyrovnaný, je tedy pro vás podzimní tabulka překvapivá, nebo očekávaná?

Vzhledem k výkonům, které jsem u jednotlivých týmů v podzimní části zaznamenal, tabulka odpovídá síle jednotlivých mužstev. Po rozpačitém začátku se hodně zvedla Vlašim a Sezimovo Ústí, ale vzhledem k ekonomickému zázemí těchto klubů to není až takové překvapení.

Závěr podzimu se vám vůbec nevydařil. Nelitujete, že se třeba poslední utkání s rezervou Mladé Boleslavi neodložilo na jarní část? Prý se o tom uvažovalo…

Myslím, že jsme měli smůlu v závěrečném losu podzimu. Nepodařilo se nám porazit poslední Blšany, a na mužstvu se to psychicky promítlo. Závěrečná dvě utkání doma se silným Varnsdorfem a Mladou Boleslaví B nám sebrala plusové body a znehodnotila celý podzim. Vzhledem k počasí, které u nás panovalo, jsme měli omezené tréninkové možnosti a mužstvo bylo připravené ukončit podzimní část sezony. Když jsem pozoroval náladu v týmu, chtěl jsem utkání odložit. Po dvojím přeložení a zlepšení počasí jsme byli nuceni utkání odehrát. Průběh zápasu i výsledek mi bohužel dal za pravdu.

Stejně jako s posledním utkáním nemůžete být příliš spokojeni ani s průběhem celé podzimí části. Přitom jste do soutěže nevstoupili vůbec špatně, co se tedy v jejím průběhu stalo?

Věřím tomu, že na vstupu do soutěže se významně podílela vydařená letní příprava. Mužstvo bylo nažhavené, přišly výsledky. Myslím, že došlo k uspokojení, začaly povinnosti ve školách a v práci. Řada hráčů neudržela letní výkonnost. Největším problémem byla obranná fáze, zejména v závěru sezony jsme předvedli neuvěřitelné množství individuálních chyb, které soupeři trestali. Je zarážející, kolik gólů jsme dostali do prázdné branky. Rovněž agresivní pojetí hry jak v obranné, tak útočné fázi bylo problémem.

Když byste měl vybrat jeden nejlepší a jeden nejhorší zápas, které by to byly a proč?

Nejlepší výkon jsme podali se Sezimovým Ústím. Objevily se v něm branky, nadšení, radost ze hry. Nejhorší vystoupení přišlo s Blšany, kdy jsme neunesli tíhu očekávaného vítězství, což nás poznamenalo i do dalších utkání.

Náchodskou noční můrou může být umělá tráva, ze tří utkání jste na ní nezískali ani bod. V čem vás soupeř na tomto specifickém povrchu přehrával?

Na utkání na umělé trávě musí být mužstvo připraveno, musí na ní alespoň týden trénovat, hráči se musí na utkání těšit. Tato tři utkání ukazují, jak důležité je vybudovat hřiště s umělým povrchem v Náchodě. Výrazně by to pomohlo i mládeži a celkům náchodského regionu.

S koncem podzimní části dojde i k ukončení hostování několika hráčů. Máte už vytipované případné posily a jak hodně by se mohl kádr před jarem obměnit?

Vše se bude odvíjet od financí. Kádr je třeba doplnit o čtyři až pět hotových hráčů. Bránit posílení se rozhodně nebudu!