Ústí nad Orlicí - Letohrad 0:1

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Odehráli jsme velmi vyrovnané podorlické derby, ve kterém byli šťastnější hosté z Letohradu a odvezli si tři body. My jsme svoje šance ke vstřelení branky nevyužili, Letohrad svou šanci využil, a to rozhodlo. Celé jaro se velmi trápíme v koncovce a pokud nevstřelíme branku, nemůžeme vyhrát!"

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Vzhledem k rannímu výsledku z Pardubic bylo jasné, že jsme se definitivně zachránili a tak se hrál bezstarostný fotbal. Očekával jsem, že kluci budou hrát uvolněně a tento zápas si náležitě užijí. Bohužel náš výkon nebyl zdaleka ideální a ve hře se objevovalo velké množství zkažených jednoduchých přihrávek. Výsledek je určitě lepší než předvedená hra, ale i tak jsme za vítězství moc rádi."

Vysoké Mýto - Trutnov 2:2, penalty 4:3

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „V utkání jsme šli do vedení, ale soupeř vyrovnal a výsledek dokonce otočil. Avšak krátce nato jsme vyrovnali i my. V závěru jsme si vytvořili snad pět gólových šancí, které jsme ale neproměnili. Byli jsme šťastnější na penalty."

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Bylo to takové poklidné. Na hře obou týmů bylo vidět, že už se blíží závěr soutěže a ani jednomu mužstvu už o nic nejde. Remíza je zasloužená, bohužel penalty jsou naší velkou bolestí."

Pardubice B - Náchod 3:1

Pavel Němeček, hrající trenér FK Pardubice B: „V zápase se nám prolínaly pasáže, kdy jsme byli aktivním týmem, ale i úseky, kdy jsme hráli pasivně a soupeři jsme zbytečně nechali hodně prostoru. Vstup do utkání jsme měli dobrý a vytvořili si několik slibných příležitostí. Jednu z nich jsme proměnili a dostali se do vedení. Do konce poločasu nám však soupeř stihl vyrovnat. Druhý poločas jsme začali katastrofálně. Málo pohybu a spousta nepřesností zapříčinily, že měl Náchod několik šancí na vstřelení branky, ale neproměnil. Pak už se naše hra zklidnila. Vstřelili jsme dvě pěkné branky a měli i další možnosti."

Jan Míl, trenér FK Náchod: „Vyložených šancí jsme si vytvořili na dva zápasy, ale jen jsme v tomto zápase potvrdili svoji nemohoucnost v zakončení. Nakonec jsme odjeli s prázdnou, protože jsme nedokázali být zcela zodpovědní ani v defenzívní fázi. Snaha je pěkná, ale pokud není doplněná o individuální kvalitu, tak na soupeře na této úrovni už to bohužel nestačí. A pokud nejsme schopni proměňovat svoje příležitosti, nemůžeme vítězit."

Živanice - Jablonec nad Jizerou 4:2

Vítězslav Rejmon, asistent trenéra Živanic: „Už zachráněný Jablonec dorazil s velmi mladým kádrem. Naplno předvedl svojí silnou stránku, kterou je rychlý přechod z obrany do útoku. Do utkání jsme vstoupili aktivně a klidně jsme mohli po první čtvrthodině vést o čtyři góly. Jenže jsme neproměnili ani jednu příležitost a soupeř z protiútoku udeřil. Sice jsme vyrovnali, ovšem pak se situace opakovala. Naštěstí do poločasu jsme upravili na 2:2 a zkraje toho druhého jsme skórovali potřetí. To nám hodně pomohlo. Houževnatého soka ale definitivně složila čtvrtá branka. A to jsme ještě zahodili penaltu. Šancí jsme měli na tři zápasy, protože obrana mladíků se ukázala jako slabý článek tohoto mužstva, nicméně naše koncovka zůstala žalostná."

Česká Třebová - Turnov 0:2

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: „Soupeř nám udělil lekci z produktivity a z minima vytěžil maximum. Nám se naopak i z vyložených šancí branku vstřelit nepodařilo, a proto jsme nemohli pomýšlet na bodový zisk."

Týniště nad Orlicí - Dobrovice 0:6

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Dobrovice byla lepší, rychlejší, její hráči hráli na jeden dva doteky a snažili se chodit do rychlých protiútoků. V prvním poločase jsme se snažili s hosty držet krok, což se nám dařilo. Brzy po přestávce jsme však dostali dva rychlé góly a tím bylo o výsledku prakticky rozhodnuto."

Benátky nad Jizerou - Dvůr Králové n. Lab. 4:0

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové: „Ve vyrovnaném zápase jsme měli více ze hry, nicméně šance jsme v úvodu utkání nedokázali využít, což domácí trestali, a své příležitosti naopak proměnili."

Divize C

Hvězdy kola

1. Martin Strasmeier (FK Letohrad): Tři minuty před koncem zápasu si počíhal na rohový kop, zavěsil se do vzduchu a hlavičkou se trefil přesně. Vystřelil Letohradu tři body.

2. Martin Klátil (FK Pardubice B): Má v sobě instinkt střeleckého zabijáka, který měl na jaře potvrzovat ve FNL, ale dlouho marodil, fit byl až na konci sezony. Rád si ji tak prodloužil, fotbal si zase užívá a v 78. minutě rozhodl o výhře Pardubic.

3. Marek Kulič (Sokol Živanice): Devětatřicetiletý veterán se připomněl trefou do sítě Jablonce nad Jizerou, kterou těsně před koncem poločasu srovnal na 2:2. Živanice nakonec zvítězily 4:2.

Vítěz

Fotbalisté Letohradu: Nepředvedli výkon, na který by se vzpomínalo. Ovšem v derby s Ústím jde o prestiž, každý chce soka porazit. Tentokrát se to Letohradu podařilo a přetrhl tak sérii tří neúspěšných derby v řadě.

Smolař

Fotbalisté Ústí nad Orlicí: Nejsou na konci sezony v dobrém rozpoložení. Výhra proti rivalovi by jim pomohla, ale to by museli proměnit šance, kterých si za zápas vytvořili dostatek. Bez gólu to prostě nejde.

Střelci

I. liga, FNL a ČFL: 1.  Kopecký (Chrudim, ČFL) 16 branek; 2. Janda (SK Union 2013, ČFL) 11; 3. – 4. Sedláček (Převýšov, ČFL), Urbanec (Převýšov, ČFL) oba 10.

DIVIZE C: 1. Kabourek (Letohrad) 10 branek; 2. Vaníček (Dvůr Králové) 9; 3. – 5. Ujec (Dvůr Králové), Souček (Ústí nad Orlicí), Matějka (Trutnov) vš. 8.

(Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.)

Střípky z fotbalového víkendu

Náchod a Pardubice B mohou začít balit

Hradec Králové - Situace v boji o záchranu v divizi se už pomalu vyjasňuje. Rezerva Pardubic sice o víkendu porazila Náchod 3:1, avšak oba týmy s největší pravděpodobností nemine sestup do krajského přeboru. Proč? Oba mají na svém kontě třiatřicet bodů (13., resp. 14. místo v divizi C). Nutno dodat, že ze třech divizních skupin bude padat 11 mužstev (4 – 4 – 3). Ze třech skupin v Čechách (A, B, C) tedy jediný tým na 13. místě nesestoupí a tím bude pravděpodobně Litol ve skupině B, která má na svém kontě 36 bodů a v posledním kole hraje doma s Novým Borem.

Souboj gólmanů měl gradovat v rozstřelu

Ústí nad Orlicí - Bilance posledních zápasů derby mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem vyznívala jasně pro ústeckou Jiskru. Třikrát za sebou se tři body stěhovaly tam. A nebýt tragické koncovky, bylo by tomu tak i počtvrté. Celý zápas nabídl spousty šancí, jenže když na obou pólech stojí gólmani, kteří si před zápasem řeknou, že gól nedostanou, tak proto udělají maximum. Jak ústecký Zavřel, tak letohradský Ehrenberger se předháněli, kdo jakou šanci zlikviduje. Už se připravovali na penalty, než jim radost zkazil Strasmeier.

Konfrontace se špicí Dvoru nevyšla

Benátky - V jarní tabulce divizní skupiny C patří královédvorským fotbalistům čtvrtá příčka. Svěřenci trenéra Ujce by mohli myslet i na víc, právě se všemi třemi kolektivy před sebou ale ve druhé polovině sezony prohráli. Po Českém Brodu a Dobrovici vyzrál na úspěšnou partu „záchranářů" také nováček z Benátek. Domácí výrazně oslabenému soupeři udělili lekci z produktivity a Dvoráci tak mohli zavzpomínat třeba právě na zápas s Dobrovicí, při němž si sami vytvořili hromadu šancí, proměnit však dokázali jedinou.