Divize C

Ústí nad Orlicí – Nový Bydžov 1:0

Domácí začali náporem a už v první minutě rohový kop Tomáška propadl za branku. V prvním poločase šance likvidovali brankáři. Ve 28. minutě mohl skóre otevřít Roupec, který běžel po přihrávce od Falty sám na gólmana Cejnara, ale ten rukama míč vyrazil. Největší šance hostí přišla ve 39. minutě, kdy se po nenápadném útoku prosadil do šestnáctky Vaněk. Jeho ránu Novák vytáhl skvěle na tyč.

Jedinou branku utkání vstřelili v 50. minutě domácí. Po dlouhém autu Tomáška prodloužil střelu Roušar hlavou přesně před Knápka, který nekompromisně zakončil – 1:0. Do konce utkání se na obou stranách zrodilo několik šancí, které však nebyly využity.

Fakta – branka: 50. Knápek. Rozhodčí: Zdeněk Koval (Praha). ŽK: 2:0. Diváci: 500. Poločas: 0:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Novák – Roupec, Felgr (75. Kaláb), David, Tomášek – Chasák (77. Marek), Roušar, Vaňous, Falta, Felcman (61. Kukla) – Knápek. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Šorm, Pavlásek, Žalman, Vaněk (80. Valenta) – Langr (71. Tlustý), Ježek, Krejčí, Tomeš (58. Bastin) – Ševčík, Blažej.

Dvůr Králové – Nová Paka 0:0

Pod Hankovým domem se v neděli sešla velice sympatická návštěva, která lačnila po dalších gólových hodech domácího mužstva. Dvoráci ale své příznivce tentokrát zklamali. Narazili totiž na dobře bránícího soupeře, který se od prvních minut usadil před svým vápnem a z obranné ulity nevylezl za celý zápas. Přesto mohl nakonec brát tři body. V 78. minutě totiž v čisté gólové šanci mířil jen do tyče hlavičkující Kazda. Domácí odpověděli povedenou střelou Kořínka, na rozhodující moment ale v utkání nedosáhli. Duel skončil zaslouženou dělbou bodů.

Fakta – rozhodčí: Haleš (Hradec Králové). ŽK: 1:4. Diváci: 600. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Volf, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník, Holub, Gorol, Diviš – Čech (84. Privara), Samler (88. Kořínek). 1. FK Nová Paka: Kanaval – Mači, Ptáček, Čokina, Kazda – Urbanec, Brož, Jisl, Vích – Bažik, Kulhánek (71. Povr).

Převýšov – Turnov 6:0

Převýšovští fotbalisté potvrdili formu z posledních zápasů. Výsledkově se jim daří, tentokrát to odnesl Turnov, jenž si odvezl půltucet branek. Domácí měli po celé utkání výraznou převahu, kterou korunovali několika vydařenými pohlednými akcemi.

Brankostroj načal již ve 14. minutě stoper Kouřil. Do přestávky navýšil skóre ve prospěch Převýšova exligový Svoboda.

Po změně stran si domácí s chutí zastříleli, v exhibičním tempu se postupně prosadili Jarkovský, Voženílek, Hruška a opět Svoboda. Spoustu dalších šancí ještě převýšovský celek neproměnil. Hosté dohrávali utkání bez vyloučeného Horáka.

Mužstvo Převýšova tak nadále okupuje přední příčky na špici tabulky.

Fakta – branky: 14. Kouřil, 33. a 80. Svoboda, 58. Jarkovský, 61. Voženílek, 72. Hruška. Rozhodčí: Dobrý (Praha). ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (63. Horák). Diváci: 250. Poločas: 2:0. SK Převýšov: Petr – B. Franc, Černý, Kouřil, Hruška (73. D. Franc) – Knobloch, Breda, Jarkovský, Voženílek – Svoboda, Novák (59. Semelka).

Náchod – Velim 2:1

Vše podstatné se v Náchodě událo během čtvrt hodiny ve druhé půli. Nejprve se po hodině hry trefil Rompotl, který dorazil vlastní pokus směřující do břevna, o deset minut později vyrovnal křížnou ranou hostující Kubík, jenže za dalších pět minut rozhodl domácí Škoda o tom, že body zůstanou v Náchodě.

Fakta – branky: 60. Rompotl, 75. Škoda – 70. Kubík. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec n. N.). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. FK Náchod: Baláž – Šťavík, Hubka, Rompotl, O. Nejman – D. Nejman (87. Pek), Škoda, Srkal, Petr (85. Jaroš) – Sedláček (60. Malý), Hubička.

Mšeno – Hradec B 3:0

Ve vyrovnaném utkání doplatili „votroci“ na chyby v obraně a neproměňování šancí. Ve 20. minutě po rychlém protiútoku střelou z úhlu otevřel skóre Král – 1:0.

Další dvě branky přidali domácí ve druhém poločase. Nejprve se prosadil v 71. minutě Petr Novotný a v 76. minutě skóroval z penalty opět střelec Král.

Fakta – branky: 20. a 76. z pen. Král, 71. Petr Novotný. Rozhodčí: Kapoun (Ústí nad Labem). ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. FC Hradec Králové B: Koubek – Vlček, Novák, Kábrt, Malý (78. Doležal) – Kopáč, Dvořák, Tóth (66. Hofman), Tichý (55. Petřík) – Korba, Pavel Novotný.

Trutnov – Pardubice B 1:2

Osud východočeského derby dlouho. držel v rukou domácí Trutnov, v 72. minutě ale na gól Kamitze odpověděl Kakrda a v 86. minutě otočil stav na 1:2 Baudyš.

Fakta – branky: 53. Kamitz – 72. Kakrda, 86. Baudyš. Rozhodčí: Kubr (Praha). ŽK: 2:0. Diváci: 300. Poločas: 0:0. FK Trutnov: Šťastný – Přívratský, Makovský, Proček (69. Kozák), Syrovátka – Ficner (73. Hlava), Marks, Musil, Mařas – Holubec, Kamitz., . FK Pardubice: Žák – Kopřiva, Táborský, Růžička, Javůrek – Buriánek, Jarosz (46. Kakrda), Klátil, Sklenář – Baudyš, Konvalina.

Další výsledky: Admira – Jablonec B 3:2, Kolín – Polepy 2:3.

1. Ústí nad Orlicí 5 4 1 0 11:6 13
2. Kolín 5 4 0 1 16:4 12
3. Převýšov 5 4 0 1 11:5 12
4. Dvůr Králové 5 3 2 0 18:3 11
5. Polepy 5 3 1 1 12:9 10
6. Nová Paka 5 2 2 1 9:4 8
8. Jablonec B 5 2 0 3 11:12 6