Karviná –Hradec2:1

Diváci viděli celkem svižný fotbal. Domácí začali tlakem a snažili se rychle rozhodnout. Hradec však bránil pečlivě a sám vyrážel k rychlým kontrům.

„Potvrdilo se, že soupeři je vlastní otevřená ofenzivní hra,“ pochválil tým Hradce kouč Leoš Kalvoda. Však také hosté mohli ve 20. minutě skórovat. Rychlý brejk skončil u Rezka, jeho střelu vytěsnili tečí na roh až domácí obránci. Gólman Kučera musel během této akce fantasticky zachránit před dorážejícím Pilařem.

Na opačné straně hřiště se Látal obtočil kolem Kasálka a prověřil Lindra. Po půlhodině hry otevřel skóre Dvořák. Kapitán Fischer již potřetí našel perfektní přihrávkou za obranu svého spoluhráče, tentokrát Dvořáka, a ten špičkou kopačky, v pádu a ještě k tomu z úhlu šťastně překonal Kučeru. Míč se navíc od břevna odrazil těsně za čáru – 0:1.

Domácí přitlačili. Milosavljevův parádní pokus vytěsnil neméně zdařilým zákrokemna roh brankář Lindr.

Druhou půli začali domácí náporem a Látal brzy vyrovnal umístěnou ranou k tyči – 1:1. Hradec odpověděl střelou Kasálka, ovšem ta byla zblokována. Z následného rohu se snažil míč procpat do karvinské sítě zblízka hlavou čiperný Kalousek, ale přes houštinu těl, stojících na čáře, se mu to celkem logicky nepodařilo.

V 63. min. docílili hosté gólu, ale Dvořák se radoval předčasně, neboť se mával sporný ofsajd. „Tady nás rozhodčí zřejmě poškodili. Situaci jsem dobře neviděl, musím se ještě podívat na záznam, ale podle mne to byl regulérní gól,“ podotkl trenér hostů Václav Kotal.

V 72. min. propadl míč z rohu až na zadní tyč ke Stašovi, který překvapen svou šancí netrefil odkrytou bránu. Další obrovská možnost Karviné přišla vzápětí. Slončík vyslal na zteč Souradu, jeho střela z úhlu těsně minula vzdálenější tyč.

V 82. minutě domácí už stav otočili. Pavlík hezky pronikl do šestnáctky, zpětnou přihrávkou našel Opice a ten umístěnou bombou k tyči pokořil Lindra – 2:1. Kanonýr Opic se pak řítil do další šance, běžel sám na Lindra, ale zakončil o půl metru vedle.

Branky: 49. Látal, 82. Opic – 31. Dvořák. Rozhodčí: Býma. ŽK: 1:3. Diváci: 2133. Poločas: 0:1.

MFK Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Hoffmann, Staš – Ficek (85. Reichl), Slončík, Pavlík, Milosavljev (77. Tchami) – Látal (67. Sourada), Opic.
FC Hradec Králové: Lindr – Přibyl, Chleboun, Kasálek, Kalousek (84. Pacák) – Poděbradský (71. Voltr), Fischer, Janoušek, Dvořák – Rezek, Pilař. (ruš)