Šírlovo běsnění začalo po souboji vysokomýtského záložníka Adama Kopřivy s domácím brankářem Winterem.

Nepřiměřenou reakci Radka Šírla, která následovala, jste asi nečekal?
Nečekal jsem to já, ani nikdo další. Reakci hráčů Zbuzan jsem chápal, bránili gólmana, jak už to v kolektivních sportech bývá. Postrkávání a ostřejší slova padla, to k tomu patří. Reakce pana Šírla byla přehnaná. Jeho následné jednání se dá považovat za „blikanec“.

Neměl jste strach, že můžete dopadnout ještě hůř, že vám Šírl mohl přivodit zranění?
V ten moment jsem se ani nebál. Spíše jsem byl překvapený, ani jsem si možná neuvědomoval, co by se mi mohlo stát.

Běsnění bývalého reprezentanta spustil váš souboj s brankářem Winterem. Jak jste viděl celou situaci? Trefil jste gólmana při dobíhání míče, jenž mu vypadl?
Vystřelil jsem, gólmanovi míč vypadl. Šel jsem po míči, určitě v tom nebyl záměr, abych gólmana zasáhl. Lehce jsem ho do ruky trefil, ale nohy jsem stáhl, abych dopadl přes něj a nedošlo k větší srážce, či úrazu. Po udělení karty jsem hned šel za brankářem a ptal se ho, jestli je v pořádku. On to naprosto chápal, bral to jako normální souboj.

Na těžkém terénu byla k vidění řada ostřejších zákroků, ale mnohdy nezaviněných. Jak na vás působil rozhodčí při posuzování situací?
Hodně jsem o tom četl, ale myslím, že pískal férově na obě strany. Jeden sporný moment přišel, kdy se Zbuzany dožadovaly pokutového kopu. Nejsem se jistý, že by to měla být penalta, přikláním se k tomu, že ne. Co se týče ostatních zákroků, tak nasadil metr stejný. Ani o náklonnosti na jednu či druhou stranu se nedá mluvit.

O to víc je Šírlovo jednání nepochopitelné. Udiveni byli i jeho spoluhráči…
Byli překvapení jako všichni. On vybouchnul. Hráči se ho snažili uklidnit, aby to nedopadlo ještě hůř. Bude to mít dopad na celý klub.

Měl by podle vás dostat exemplární trest?
O tom nechci moc mluvit. (rozhovor vznikl před vynesením trestu pro Šírla - pozn. red.). Přečetl jsem si, jaké by mohlo být rozmezí trestu. Přišlo mi, že je to až moc. Možná se bere dvojí metr, přece jen je Radek Šírl známá osoba českého fotbalu, vydělal si fotbalem peníze. Zaříznout jej a dát mu exemplární trest? Já nevím. Hráč z okresní soutěže dostal za zmlácení rozhodčího po utkání čtyři roky a myslím, že pět tisíc korun pokuty. Dopadl mnohem hůře. Nevyznám se v postizích. Je jasné, že to na hřiště nepatří. Potrestání přijde, ale výši nechám na komisi. Spíše mě bude zajímat, zda-li na to Radek Šírl nějakým způsobem zareaguje, jestli přijde omluva nebo něco podobného. Myslím, že si musel uvědomit po utkání, že přestřelil.