Bylo to spíše kladné hodnocení. Zástupci okresních celků, které se umístily po podzimní části fotbalové I. B třídy skupiny B ve vrchních patrech tabulky, rozebírali první polovinu sezony z pohledu svých týmů. V nejlepším postavení se nacházejí Třebechovice. Jsou totiž s dvoubodovým náskokem před Ohnišovem v čele soutěže.

1. Jak jste spokojeni s umístěním týmu?
2. Jakou úroveň podle vás měla podzimní část soutěže?
3. Kteří z hráčů patřili k oporám mužstva?
4. Jakým způsobem bude probíhat zímní příprava?


TŘEBECHOVICE (1. místo, 32 bodů)
Jan Rolko, trenér

1. Určitě jsem spokojený, poněvadž jsme se chtěli pohybovat na špici, což se povedlo. Snad jen lituji dvou zápasů s Malšovicemi a Ohnišovem, kdy jsme hráli 0:0. Jinak to bylo úplně super.
2. Některé zápasy měly moc dobrou kvalitu, ale zase další bohužel připomínaly spíše okresní přebor. Řekl bych, že to bylo o malinko nad klasickým průměrem.
3. Nikdy nevyzdvihuji jednotlivce, ale celý kolektiv, do něhož patří i ti hráči, kteří třeba v daný moment sedí na lavičce a nehrají. Nerad bych někomu ubližoval. Proto to nebudu tímto způsobem hodnotit. Přesto se začátku dařilo gólově Sehnalovi, ale ve druhé půlce už to bylo o něco horší. Klíčovou postavou je bezesporu zkušený Roman Kyral. Z Nového Hradce se nám také vyplatila posila Krejčí.
4. Přípravu odstartujeme 13. února. Budeme dvakrát až třikrát týdně trénovat v Třebechovicích. Chtěli bychom sehnat dva hráče, aby se zvýšila konkurence, která však už na podzim byla dobrá. Na tréninky chodilo patnáct až osmnáct kluků, s čímž můžu být spokojený. Jen mě mrzí, že na naše zápasy nechodí moc diváků. Hráči by si zasloužili větší návštěvy. Kdybychom však i po jarní části zůstali na stejné příčce, byli bychom rádi. Pokusíme se tento cíl splnit.


MALŠOVICE (4. místo, 23 bodů)
Daniel Svatoň, asistent trenéra

1. Mohli bychom být spokojeni, ale nutno dodat, že soutěž je vyrovnaná a týmy ze středu tabulky mají zanedbatelné bodové rozdíly. Směrem nahoru už je velký bodový odstup a na jaře to bude stejně jako v loňském ročníku ještě hodně zamotané. Určitě jsme mohli získat více bodů, ale bohužel jsme se ani na jedno utkání nesešli kompletní. Absence klíčových hráčů se těžce nahrazuje. Velmi dobrý zápas jsme odehráli v Předměřicích a s Dohalicemi. Kvalitní výkon jsme podali také s Ohnišovem, byť jsme odešli naprázdno. Doplatili jsme především na neproměňování šancí. Naopak raději bych zapomněl na prohru v Meziříčí a na zbytečné domácí remízy s Babím a Teplicemi.
2. Podle mého názoru má soutěž dobrou úroveň, k čemuž přispívá i vyrovnanost mužstev. Každý je schopen hrát s kýmkoliv vyrovnaně.
3. Pokud neměl zdravotní potíže a mohl nastoupit, tak podával výborné výkony v zadních řadách zkušený David Franc. To samé platí o Pilcovi, který pokud může vzhledem k jeho zaměstnání hrát, tak je pro nás ve středu zálohy nepostradatelný. Své si odehráli Tomáš Franc, Horký, Jiří Kloubec a Koblížek. Posledních šest kol se dostal do slušné formy krajní záložník Ninger. U ostatních jsem přesvědčen, že mohou hrát ještě lépe, než tomu bylo na podzim. Chtěl bych poděkovat za velmi dobrou spolupráci kolegovi Zavázalovi, sekretáři Jiránkovi, vedoucímu Beránkovi a maséru Semerákovi.
4. Začneme koncem ledna stylem třikrát týdně trénink + přípravné utkání. K přípravě budeme využívat vedlejší plochu a přilehlé okolí.


PŘEDMĚŘICE (6. místo, 21 bodů)
Josef Bouček, trenér

1. Nejsme spokojeni, ani být nemůžeme. Tým, který jsme dávali v létě dohromady po sestupu z divize z vlastních hráčů, má na víc. Měli jsme za cíl umístění kolem třetího místa s minimálním odstupem na špici. Toto se nám díky nevyrovnanosti výkonů bohužel nepodařilo. Nejvíce nás trápila koncovka. V každém zápase jsme si vytvářeli tlak s množstvím šancí, ale proměnili jsme vždy tak jednu z pěti. Navíc jsme inkasovali zbytečné branky.
2. Myslím, že úroveň není taková, jakou by si trenéři nebo fanoušci představovali. Vše je spojené s pracovním vytížením hráčů a jejích tréninkovou morálkou. Na všech je hrozně znát, kdo chodí trénovat pravidelně, nebo kdo přijde třeba jen jednou za čtrnáct dní. Tomu pak odpovídá kvalita hráčů a předváděných výkonů mužsta. Bezesporu byla spousta dobrých utkání, ale převládala spíše ta průměrná. K favoritům na postup patří tým Třebechovic, ale ani on nemá nic jisté. Ostatní mančafty jsou totiž vyrovnané a mohou bodovat s kýmkoliv.
3. To je těžké. Nikdo se nevyvaroval výkyvů, ale ani nemůžu říci, že by někdo vyhořel. Výbornou formu měl ve druhé polovině brankář Jaška. Každý z hráčů ví, kdy zahrál dobře a kdy ne. Osobně smekám před výkony Bartoňka, který ve svém věku ukazuje, že fotbal může hrát ještě dalších deset let. Ti mladí se mají od něj co učit.
4. Začátek jsme stanovili v domácím prostředí na konec ledna. Do přípravy zapojíme všechny kluky, kteří odehráli podzim, včetně několika dorostenců. Pro trénování využijeme oblíbené tratě pro výběhy. Dále budeme využívat předměřickou halu. V plánu máme i soustředění ve Staré Pace a několik zápasů na umělé trávě v Bydžově. Doufám, že na jaře budeme podávat lepší výkony a dokážeme, že tým patří do vyšších pater tabulky.