Pojďme si to rozebrat.

V brance se nic nemění. Tomáš Koubek má místo mezi tyčemi pod palcem. „Stává se jedním z lídrů kabiny," pochvaluje si mentální posun talentovaného gólmana Pilný.

V obraně je situace odlišná. Do přípravy vůbec nenastoupil Juraj Križko, deset dní před ligou se zranil Martin Nosek a v generálce s Katovicemi si v souboji zlomil malíček Marek Plašil. Všichni tři jsou pracovním zařazením stopeři.  Proto v Boleslavi vyběhne na trávník dvojice čahounů Rolko – Chleboun. Jiná alternativa neexistuje.

Kraje jsou jasné – napravo Holeš, nalevo Mareš.

V závěru podzimní části dostával od Pilného hodně prostoru teenager Daniel Trubač, který ale poslední dny strávil s reprezentační devatenáctkou. Předtím marodil a s mužstvem v přípravě moc nepobyl, což jeho šance pro základní sestavu snižuje. Je tedy pravděpodobné, že začne na lavičce. Pozice štítových záložníků připadne Pavlu Černému s Alešem Čermákem.

Tříčlenná ofenzivní středová linie by měla Mladou Boleslav trápit ve složení David Štípek – Emir Halilovič – Tomáš Malinský. I tady může Pilný překvapit nasazením Trubače, v tom případě by na lavičku putoval Malinský a  na jeho místo by se posunul 
Halilovič.

Poslední rébus je v útoku. Příprava vyšla lépe Pavlu Dvořákovi, generálka zase Davidu Vaněčkovi. Pilný ale 
v týdnu naznačil, že víc věří Dvořákovi.

FC Hradec Králové - sestava na podzim:Koubek - Holeš, Rolko, Križko, Plašil - Štípek, Trubač, Černý, Halilovič - Kotiš, Dvořák
Základní sestava pro jaro:
Koubek - Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš - Štípek, Černý, Čermák, Malinský - Halilovič, Dvořák