V kabině fotbalistů Kratonoh vládne po podzimu spokojenost. Po půlce krajského přeboru jsou na osmé příčce (24 bodů). Mužstvo po letním odchodu trenéra Karla Vítka vedl Václav Pišta, jenž do té doby působil v roli asistenta.

Václav Pišta.Máte za sebou první půlrok v roli hlavního trenéra týmu dospělých. Jaký byl? Šlo o velkou změnu?
Když jsem dostal nabídku trénovat Kratonohy, byl jsem velmi potěšen a zároveň mile překvapen. Šlo o další posun v mé prozatím krátké trenérské kariéře, ale byla to obrovská výzva, kterou jsem nemohl odmítnout. Sám jsem byl velice zvědavý, jak to vše zvládnu, neboť jsem zároveň působil ještě v FC Hradec jako hlavní trenér kategorie U-8 a jako asistent u kategorie U-14. Po přijetí nabídky z Kratonoh se ze mě stal trenér na plný úvazek. Měl jsem možnost poznat na vlastní kůži všechny odlišnosti v trénování všech věkových kategorií, což je pro mě zkušenost k nezaplacení. Jinak první půlrok v roli hlavního trenéra dospělých hodnotím velmi pozitivně.

Vaše mužstvo je po podzimu uprostřed tabulky. Jak hodnotíte prozatímní osmou příčku?
Před začátkem podzimní části krajského přeboru jsem si stanovil osobní cíl, kterým byl zisk minimálně pětadvaceti bodů. To jsme sice o bod nesplnili, ale jinak jsem s výsledky a hlavně s herními výkony velmi spokojen. Vyjma zápasů s hradeckou Olympií a Slavií, kde jsme na oba soupeře nestačili, jsme ve všech zápasech byli vždy herně lepším týmem, a to i v utkáních, která jsme výsledkově nezvládli. Takže bodový zisk a postavení v tabulce hodnotím jako velmi dobré. Náš celkový herní projev se nebojím označit za výborný.

Přesto výsledky týmu byly jako na houpačce. Čím si to vysvětlit?
Doma jsme ze sedmi zápasů pouze jednou prohráli, jinak jsme ve všech zbývajících případech byli bodově stoprocentní. U venkovních zápasů máme bilanci prakticky obrácenou, z osmi zápasů jsme dvakrát vyhráli a šestkrát jsme odjížděli s prázdnou. Neúspěchy z venkovních duelů přičítám faktu, že jsme ani jednou nenastoupili v nejsilnější možné sestavě, což se nám právě v domácích zápasech vždy podařilo. Přesto jsme mohli v některých zápasech na hřištích soupeřů bodovat, ovšem zahazování gólových šancí nás vždy připravilo o mnohem lepší výsledky.

Jako jediný celek jste ani jednou neremizovali, tudíž jste neabsolvovali penaltový rozstřel. Nemrzí to trochu? Přece jen by to bylo zpestření.
Před začátkem soutěže jsem prohlásil, že se mi systém bodu navíc při výhře na penalty vůbec nelíbí. Je pravda, že díky tomu je tabulka nesmírně vyrovnaná, ale bod navíc znevýhodňuje klasické tříbodové vítězství. Vezměte si, že vyhrajete 5:0, jednoznačně soupeře přehrajete a získáte tři body. A jiný tým „ukope" remízu 0:0 a připíše si druhý bod za to, že měl štěstí nejen při zápase, ale i v penaltách. V konečném součtu tedy získáte za jednoznačné vítězství jen o bod více než tým, který měl více štěstí než rozumu. Takže já jsem jedině rád, že jsme ani jednou penalty nekopali, a doufám, že je nikdy kopat nebudeme.

Jak pojmete zimní přípravu?
Zimní přípravu zahájíme v úterý 20. ledna 2015. Budeme trénovat dvakrát týdně v úterý a v pátek, jednou za čtrnáct dní vždy ve středu budeme mít jinou aktivitu na rozvoj vytrvalosti, síly, atd. (trampolínky, spinning, cross-fit trénink, posilovna apod.). Každý víkend sehrajeme přípravné utkání. Ve druhé polovině února máme naplánováno pětidenní soustředění s běžkami.

Dají se čekat v Kratonohách přes zimu nějaké změny v kádru?
Mužstvo chceme udržet pohromadě a doplnit ho o tři až čtyři hráče, zejména do středové a obranné řady. Konkrétní jména nemohu nyní říct, ale pevně věřím, že všichni oslovení hráči na jaře obléknou dres Kratonoh.

S čím vstoupíte do jarní části?
Chceme se bodově dotáhnout na špici tabulky a předvádět minimálně stejně kvalitní fotbal jako na podzim.