Krajské fotbalové soutěže měly v týdnu na programu dva atraktivní duely. V obou případech se jednalo o předehrávky. Duel Nového Bydžova s Červeným Kostelcem, který se hrál na třebechovickém pažitu, byl navíc brán i jako pohárové finále.

Krajský přebor

Č. Kostelec - N. Bydžov 2:2, na penalty 1:4

Vladimír Blažej, trenér Bydžova: „Klobouk dolů před soupeřem, jak se srovnává s řadou absencí. Zápas, který se hrál na žádost soupeře zároveň jako finále poháru i jako utkání 30. kola krajského přeboru, byl dramatickou podívanou pro diváky. My jsme po vyrovnávající kuriózní brance vypadli z rytmu, prohrávali a měli jsme štěstí, že se skóre dále nenavýšilo. V závěru jsme protivníka zmáčkli a vytěžili z tlaku vyrovnání. Druhý rozstřel v sezoně byl už ve znamení našeho střídajícího brankáře Strýhala a jistých kopaček našich exekutorů. Pokud jsem před utkáním vyslovil přání, aby mladší hráči „neblbli", tak musím říci, že ne všichni toto přání vyslyšeli. Pohárovým vítězstvím jsme si po třetím místě v krajském přeboru splnili druhé přání této sezony, a proto musíme tuto sezonu určitě brát jako úspěšnou a povedenou."

Fotbalový tým RMSK Cidlina Nový Bydžov.

I. A třída

Kunčice - B. Třemešná 5:5, na penalty 5:4

Branky: 2. a 28. Mrázek, 34. a 91. J. Pechar, 58. Žahourek – 7. Jar. Kubelka, 22. D. Kubelka, 36. Hendrych, 44. Hažer, 74. Schneider. Poločas: 3:4. Kunčice: Chmelař – Kašprišin, J. Pechar, Turek, Zounar – Šulc (46. Žahourek), P. Pechar (75. Feko), Koza (85. Vlášek), Šolc – Mrázek, Srpek.

Richard Vlášek, trenér Kunčic: „V posledním domácím utkání jsme se rozloučili excelentně – totální fotbal, 7 branek ze standardek, nasazení, 2 + 2 kapitána Pechara, zabiják Mrázek a hlavně kolektivní výkon. Já si dal neočekávaný dárek v podobě závěrečného rozuzlení a diváci celý zápas šíleli. Před zápasem jsme byli tak zdecimovaní, že muselo dojít k povolání posledního zdravého z B týmu, po utkání obrovské nadšení, vítězné skluzy a vše, co k takovému duelu patří. Strhující bitva bez obran, dvakrát jsme dotahovali vedení soupeře. V poločase jsem se musel připravit na nejhorší. Po skrumáži jsme vyrovnali v nastavení na 5:5. V penaltové loterii jsme všechny střely proměnili, závěrečnou jsem si mohl vychutnat. Takový zápas jsem ještě nezažil, nyní jsem ho absolvoval z pozice trenéra i hráče. Pochvalu zaslouží i trojice rozhodčích, která se musela bavit spolu s námi."