Ligový fotbal
I. liga - 15. kolo - pátek 18. listopadu: Jihlava - Zlín 1:3 (1:1), Dukla Praha - Slavia Praha 1:2 (1:0).
Sobota 19. listopadu: 15.00 Slovácko - Hradec Králové, Bohemians 1905 - Teplice, Brno - Příbram, Mladá Boleslav - Plzeň (O2 TV Sport), 18.15 Jablonec - Liberec (ČT Sport).
Neděle 20. listopadu: 15.00 Sparta Praha - Karviná (O2 TV Sport).

Oba celky v minulém utkání vyhrály venku - Hradec v Teplicích, Slovácko v Karviné. Ve vyrovnané tabulce je od sebe dělí jediný bod: Jihomoravané jsou jedenáctí se čtrnácti, Východočeši čtrnáctí se třinácti.

„Vzhledem k bodovému zisku to bude hodně těžké. I domácí si určitě představovali, že budou mít bodů víc. Po výhře v Teplicích to pro nás může být zápas, kdy zase můžeme hodně získat," je si vědom hradecký trenér Bohuslav Pilný.

Jeho tým půjde za úspěchem v prakticky kompletním složení. Chybí mu pouze dlouhodobě zraněný Filip Zorvan, který už podle všeho do podzimních bojů nejvyšší soutěže nezasáhne.

To domácí budou velmi citelně oslabeni. V základní sestavě se neobjeví kapitán Veliče Šumulikovski, Makedonec se zkušenostmi například z anglické ligy. Defenzivní záložník bude scházet kvůli trestu za čtyři žluté karty.

„Hodně to na něm stojí. Ale mají dost možností, jak ho nahradit," glosoval Pilný. Trenér Slovácka Stanislav Levý, zkušený to odborník, může vsadit na ofenzivnější variantu s Milanem Kerbrem, nebo na defenzivnější s Tomáše Ťokem, mimochodem synovcem ministra dopravy.

„Když to v sobotu zvládneme za tři body, výrazně nám to pomůže," ví dobře kouč Pilný.