V červnu 2012 jste při postupovém duelu OP ukončil kariéru se slovy: Tělo řeklo dost. Co se stalo, že jste po téměř dvou letech opět nastoupil?
Před dvěma lety jsem opravdu myslel, že je to můj poslední mistrovský zápas. Ale naši dva chlapci byli zraněni a nikdo nebyl k dispozici. Oprášil jsem tedy rukavice a šel pomoci.

Jaká atmosféra byla v kabině po první půli, kdy jste nad Praskem před 150 diváky vedli 1:0?
To žádný náskok není. Navíc Prasek získal na jaro čtyři šikovné hráče a nehrál vůbec špatně. O přestávce jsme si říkali, že by bylo dobré dát brzy druhou branku, což se nám podařilo.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do brány, a jak jste se na duel připravoval?
Už v půlce týdne to k tomu směřovalo. Naši dva brankáři byli zraněni, a tak bylo téměř jisté, že k utkání A i B mužstva nebudou k dispozici. V týdnu jsem si dal méně knedlíků a piv, abych neudělal ostudu a klukům zápas nezkazil. Teď bez legrace. Důležité bylo rozcvičení. Chytání a techniku nezapomenete. Dal jsem si šest sedm střel do ruky, čtyři centry a hotovo. Hlavně jsem se půl hodiny věnoval strečinku, abych tělo nějak naprogramoval na 90 minut.

I za stavu 1:0 jste útočili. Neobával jste se rychlého protiútoku?
Pro brankáře je nejhorší, když není v permanenci, takže musí být stále ve střehu a v pozoru, aby mohl správně reagovat a vyhodnotit situaci po delší době, kdy na něj nic nejde. V tomhle případě mi to nevadilo.

Kolikrát ještě nastoupíte a v jakém nejvyšším věku se necháte ještě umluvit k výpomoci?
Už jsem po padesátce. Musíme rychle vychovat dalšího Mikiho Heřmana, aby už nenastala stejná situace. Po nedělním duelu mě totiž ještě ve středu všechno bolelo. Ale zase je hezké si po zápase zakřičet s mladými vítězný pokřik.

Kam byste pozval čtenáře na fotbal o víkendu?
FC Hradec tento týden hraje venku. Fanouškům a čtenářům bych doporučil podívat se na krásný nový areál na Slavii Hradec. No a v neděli je zvu na 17. hodinu k nám do Třebše na mistrovské utkání A mužstva. V areálu panuje rodinná atmosféra a restaurace i klub Žumpa určitě návštěvníkovi nabídne něco, na čem si pochutná, aby strávil u nás příjemný podvečer.   (mun, ld)