Už je to patnáct let, co odešel do Slavie. Proto se dnes dokáže vcítit do kůže Daniela Trubače, který přestupuje z Hradce do klubu z pražského Edenu. Karel Piták se tehdy prosadil, prakticky od začátku angažmá hrál v základní sestavě.

Trubače nyní čeká vyšší level. Především z pohledu mediálního a fanouškovského zájmu. „Tlak na výsledky je úplně jinde. Ve Slavii se čeká, že ze čtyř zápasů za měsíc stoprocentně tři vyhraje a jeden remizuje,“ upozorňuje Piták.

„Ale v Hradci to také není úplně jendoduché. Tady se hraje buď o postup z druhé ligy, nebo o záchranu první,“ doplňuje.

Přesto je jasné, že se Trubač posunuje na vyšší úroveň. Vždyť včera byl jedním z témat velké odpolední tiskové konference, na níž Slavia představovala zvučné posily. Například portugalského záložníka Dannyho – a to je klasa. Trubačovo jméno zaznělo ve stejném sále. To je věc…

„Je budoucností Slavie,“ prohlásil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. „Myslím, že to bude tak. Ve Slavii je momentálně obří konkurence. Bude záležet na tom, jak se Dan ukáže v přípravě,“ glosoval Piták.

Trubač byl jmenován vedle Matěje Chaluše z Příbrami a Filipa Panáka z Karviné, rovněž mladých a sakra nadějných fotbalistů. Stejně jako oni bude mít (podle všeho) podobný osud. Slavia ho pošle na hostování do některého z prvoligových klubů. Ty méně majetné při dnešní přestupové smršti totiž lačně čekají, kdo se nevejde do neuvěřitelně našlapaných kádrů Sparty, Slavie, a vlastně i Plzně.

„Ve Slavii jsou zdvojené posty. Dan je hráč budoucnosti, ale teď potřebuje především pravidelně hrát,“ má jasno Piták.

Jakou zvolí Slavia cestu?