Přestože vstupovali do ČFL coby nováček, měli ambice hrát v té lepší půlce tabulky.

Toto přání bylo v první polovině sezony vyslyšeno a na hřišti zrealizováno.

Fotbalisté Olympie Hradec Králové mají za sebou vydařený podzim, po němž okupují druhé místo, které jim do jarních odvet dává reálnou možnost bojovat o postup do FNL.

„Určitě nechceme usnout na vavřínech," brzdí přílišný optimismus Miloš Sazima, hlavní kouč mužstva a předseda představenstva klubu.

Miloš SazimaZdroj: archiv DeníkuPřed sezonou jste si přál, aby tým figuroval v horní polovině tabulky. Dopadl tedy podzim podle vašich představ?
Nakonec se tabulka vyvinula tak, že nám patří po podzimní části druhá příčka, ale určitě nechceme usnout na vavřínech. Bereme to jako částečné splnění úkolu. Soutěž je mimořádně vyrovnaná, každá bodová ztráta je citelná.

Jak moc mrzí série tří porážek za sebou v půlce podzimu? Mohlo být ještě veseleji.
Každý tým, kromě Jiren, si prošel obdobím určitého zaváhání. Nevyhnulo se ani nám. Mrzí to o to víc, že jsme v těch zápasech nebyli horším týmem, ale nedokázali jsme proměňovat vytvořené brankové příležitosti.

Obránce Duben na klubovém webu prohlásil, že na jaře udělá vše pro postup do FNL. Bude tedy postup hlavním cílem do jarní části?
Naše filozofie je taková, že se chceme prát vždy o nejvyšší mety. Pokud jsme tím „nakazili" naše hráče, tak jsme rádi (usměje se).

Váš tým je v ČFL nejlepší co se týká venkovních zápasů. Naopak doma je to průměr (9. místo). Čemu to přisuzujete?
V utkáních na hřišti soupeřů můžeme jen získat, doma by mělo být povinností bodovat. Pro hráče je snazší „překvapovat". Ale určitě chceme být doma v jarních odvetách bodově úspěšnější než na podzim.

Nastupujete ve specifickém rozestavení 3 - 4 - 3. Je to jeden z důvodů, proč je mužstvo dlouhodobě úspěšné?
Do tohoto rozestavení potřebujeme hráče, kteří jsou ochotni a schopni plnit taktické pokyny. Ne každý je do tohoto systému platný. Snažíme se hledat hráče, kteří zapadnou rychle a budou i do budoucna platní.

V úvodu soutěže jste kvůli rekonstrukci hrací plochy v Kuklenách museli hrát v azylu hradecké Slavie. Jak se vám tam hrálo? Cítili jste se tam takřka doma?
Domácí hřiště je jen jedno, máme tam zázemí, jsme tam zvyklí. Slavie má krásný areál, ale doma jsme v Kuklenách.

Plánujete postupně další zvelebování kuklenského stánku?
V těchto dnech, téměř po dvouletém úsilí, podáváme na MŠMT žádost o dotaci na rekonstrukci šatnového objektu. Město rekonstruovalo v létě hlavní travnatou plochu. Domnívám se, že by si rekonstrukci zasloužily především příjezdové cesty k areálu, ale magistrát města má jistě jiné priority.

Před sezonou do Olympie přišlo několik kvalitních fotbalistů. Byl jste s posilami vesměs spokojen?
Domnívám se, že se nám podařilo přivést hráče, kteří svými výkony potvrdili naše očekávání. Především Marcel Šťastný byl pro nás trefou do černého.

Dozná hráčský kádr během přestávky nějakých změn?
Chceme postupně kádr doplňovat a zkvalitňovat, takže lze nějaký pohyb očekávat (usměje se).

Jakou zimní přípravu plánujete mužstvu? Kde bude probíhat a na co se nejvíce budete zaměřovat?
Začneme hned 2. ledna. Další den budou následovat kondiční testy na FTVS UK v Praze. V polovině ledna absolvujeme soustředění v Trutnově, jinak se budeme připravovat v domácích podmínkách. Na můj vkus jsme inkasovali dost branek, proto chceme přes zimu ještě vypilovat defenzivní činnost celého mužstva.