„Votroky" čeká další z řady fatálních zápasů. Střet s Bohemians Praha. Pilného parta je zase vystavena neodbytnému tlaku na výsledek. Potvrdit tři body ze Slovácka je nutností. Jakékoliv jiné konečné skóre výrazně snižuje šanci na udržení Synot ligy.

Bylo pár desítek minut po vítězném utkání na Slovácku (1:0), premiérovém na venkovním hřišti. Na druhé straně telefonu se ozval trenér Bohuslav Pilný a jako první ze sebe vypravil: „Výhra je to pěkná, ale my ji musíme potvrdit doma s Bohemians. Jinak nám jsou tyhle tři body na nic."

Jeho slova jen dokumentují, jak psychicky vyčerpávající jaro Hradec prožívá. Víkend co víkend musí vyhrávat, nebo minimálně bodovat. Každé zaváhání zatřepe se šancemi na záchranu. Hráči jedou v režimu maximálního vypětí. „Snažíme je od tlaku držet dál. Nesvazujeme je. Kluci nejsou hloupí, znají tabulku a vnímají, jak moc je zápas s Bohemkou důležitý. Ale nám jde o to, abychom předvedli kvalitní výkon. Pokud budeme pokračovat v předešlých výkonech, bude to dobré," tvrdí Bohuslav Pilný.

Jaký je plán do utkání s „klokaní" tlupou? Rychle udeřit a získat na kopačky klid a jistotu.

Vzhledem k terénu, který se kvůli předpokládanému dešti bude s postupujícím časem stávat těžším a těžším, je potřeba skórovat co nejdřív.

„Pokud vyjde předpověď, tak se dá se očekávat, že se hřiště rychle rozbije. Taktiku a sestavu přizpůsobíme stavu terénu," uvažuje hradecký kouč.

Proto přemýšlí o hře na dva útočníky. K Pavlu Dvořákovi by se postavil David Vaněček. Znásobená palebná síla by mohla přinést rychlou branku. „Tahle varianta je ve hře každé utkání. To s Bohemians nevyjímaje," pokyvuje hlavou Pilný, ale jak se doopravdy rozhodne, neprozradí. „V týmu máme několik marodů a bude záležet na tom, kdo z nich se dá do kupy. Sestavu budu dělat asi až v neděli."

Zdravotní problémy trápí Bosňana Emira Haliloviče, Daniela Trubače a Petra Mareše.

Především případná absence Mareše by byla výraznou komplikací. Alternativa za něj skoro neexistuje. V generálce na ligu s Katovicemi si post levého beka na pár minut vyzkoušel uzdravený Jan Shejbal, kterému ale chybí větší herní praxe a také zkušenost s pozicí na kraji defenzivní linie.

„Nějakou představu máme. Jelikož je Mareš už delší čas v karetním ohrožení, tak se na možnost jeho absence připravujeme. Ale je fakt, že netrpělivě čekáme až se uzdraví Marek Plašil, který už začal trénovat," říká Bohuslav Pilný.

Bohemians chybí dva zranění hráči Cseh a Krch. Před posledním Hradcem mají náskok šesti bodů. I Pražanům půjde pod lízátky o hodně. Pokud by prohráli, budou po krk namočení ve hře o záchranu.

„My se budeme snažit  zápas zvládnout tak, abychom byli spokojení," praví kouč „klokanů" Roman Pivarník. „Hradec po celý rok podával relativně slušné výkony, ale nezvládal zápasy výsledkově. V zimě se mu podařila výsledkově příprava, vyhrál Tipsport ligu a formu potvrdil v zápasech s mužstvy z horní poloviny tabulky."

Bohemians v minulém kole porazili v Ďolíčku Příbram 3:1, předtím prohráli 0:3 v Jablonci a na úvod jarní části remizovali s Jihlavou bez branek.