Živanice – Dobrovice 0:0, penalty 4:3

Martin Pulpit, trenér TJ Sokol Živanice: „Jsem velice spokojen s naším výkonem i celkovou vysokou úrovní střetnutí. A to vzhledem k tomu, že se jednalo o první mistrovské utkání po dlouhé zimní přípravě. Narazili jsme na velice kvalitního soupeře, který má dobře sestavený kádr, ať už rychlostně, výškově i silově. Naši hráči se s tímto faktem popasovali výborně, hráli zodpovědně a byli jsme svědky velmi zajímavého a rušného zápasu. Obrany a brankáři se nedopouštěli žádných velkých chyb, proto nebylo tolik šancí. Mně se však utkání líbilo, protože mělo tempo. Hráči po hřišti nechodili, ale běhali, a to je pro diváka vždy důležité. Dramatičnost střetu podtrhl penaltový rozstřel, který jsme na rozdíl od vstupního podzimního duelu zvládli a získali dva body. Den před utkáním jsme se nacvičování pokutových kopů pilně věnovali a přineslo to své ovoce…"

Vysoké Mýto – Náchod 0:0, penalty 3:4

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Pro nás je to zklamání. V utkání jsme se projevili velmi dobře, vytvořili jsme si šest gólových šancí, které jsme ovšem neproměnili a tím pádem jsme přišli o dva body."

Jan Míl, trenér FK Náchod: „Z Vysokého Mýta jsme nechtěli odjet s prázdnou, a to se nám podařilo. Po zvládnutém penaltovém rozstřelu vezeme dva body, takže musíme být spokojeni. Herně to ale bylo spíše podprůměrné utkání s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Naše hráče musíme pochválit za bojovnost a obětavost. V dalších utkáních však budeme muset ukázat větší kvalitu a sebedůvěru v ofenzivní fázi."

Česká Třebová – Trutnov 0:3

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: „Soupeř dokázal, proč má po šestnácti  utkáních pouze devět obdržených branek.  Za celý zápas jsme si nevytvořili vyloženou šanci. Zejména v prvním poločase jsme měli spoustu možností přečíslení a rychlých protiútoků, ale v předfinální fázi jsme neměli dostatečnou kvalitu na to, abychom dobře hrající defenzivu soupeře překonali. Naopak soupeř dva rychlé protiútoky využil. Mrzí mě, že jsme po druhé obdržené brance nevěřili v obrat a neodbojovali utkání až do konce."

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Z naší strany to bylo dobré. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Domácí mimo pár standardek, co nakopávali, neměli ani jednu gólovku. Na to, že jsme byli podruhé na přírodním hřišti, tak musím kluky pochválit, že se snažili hrát fotbal a nehráli nějaký bum bác fotbal. Snažili se o kombinaci"

Pardubice B – Ústí nad Orlicí 0:0, penalty 4:3

Pavel Němeček, hrající trenér FK Pardubice B: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a před brankářem soupeře jsme se díky centrům ze strany dostali k několika závarům. Jenže nám chyběl patřičný důraz v koncovce, aby nějaký pokus skončil gólem. Po půl hodině hry jsme museli nuceně vystřídat a než si vše sedlo, tak nás soupeř zatlačil na vlastní polovinu. Druhý poločas byl více méně vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale k nějakým velkým vyloženým šancím nedošlo. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli v defenzivní činnosti a neobdrželi jsme branku. Penalty jsou už loterie, ale ceníme si toho, že jsme je vyhráli."

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Odehráli jsme výborné utkání, co se týče týmového výkonu. Remíza je celkem zasloužená, neboť si mužstva nevytvořila žádnou gólovou šanci. V náš neprospěch hovořilo to, že jsme byli málo nebezpeční dopředu. V první půli vůbec, ve druhé jsme si vytvořili možná dvě dobré příležitosti, což ale ke vstřelení gólu nestačilo. Penalty jsme zahráli špatně, zatímco Pardubičtí všechny proměnili, a proto mají bod navíc."

Dvůr Králové – Jablonec nad Jizerou 3:0

Milan Ujec st., trenér TJ Dvůr Králové: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, vytvořili si několik příležitostí, které jsme dokázali zúročit dvěma góly. Po přestávce se hra odvíjela převážně mezi vápny. Po zásluze jsme získali tři body, vůle a bojovnost byla u našeho mužstva výrazně vyšší."

Týniště nad Orlicí – Kutná Hora 2:0

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Náš úvodní jarní zápas se vyvíjel podle našich předpokladů. Soupeř hrál důrazně a byl silný v osobních soubojích, a na to jsme se připravovali. Zápas jsme poctivě a zodpovědně odbojovali. Ze zajištěné obrany jsme chodili do rychlých protiútoků, snažili jsme se těžit ze standardních situací a po zásluze získali důležité a cenné body. S výsledkem i předvedenou hrou panuje spokojenost. Pracovali jsme jako tým a na vítězství mají podíl všichni od útočníků až po brankáře. Za týden nás však čeká derby v Náchodě, musíme jít zápas od zápasu a dál získávat body."

Český Brod – Letohrad 3:0

František Dvořák, trenér FK  Letohrad: „Abychom dokázali bodovat s takto silným soupeřem, museli bychom hrát všichni na hranici svých možností. Chyby, kterých jsme se dopouštěli, byly naivní a soupeř je dokázal bez milosti trestat. Domácí nás přehráli naprosto zaslouženě svou fotbalovou kvalitou, na kterou jsme nenašli po celé utkání zbraň."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Milan Ujec ml. (Dvůr Králové): „One man show", i tak by se dalo popsat počínání největší královédvorské zimní posily. Útočníka s ligovými zkušenostmi bylo v neděli plné hřiště a hattrick mluví za vše.

2. Tomáš Sedláček (Převýšov): Byl to on, kdo byl u prvních dvou gólů Převýšova, které daly ráz derby ČFL. Velezkušený útočník byl ústřední postavou sousedské bitvy a po zápase se radoval z výhry 6:0.

3. David Hůlka (Týniště n. O.): Tomu se říká premiéra jako hrom! Debutující pravý obránce týmu z Olšiny má lví podíl na nečekané výhře nováčka nad Kutnou Horou (2:0). Na úvodní branku nahrál Mergancovi, druhou vstřelil sám.

Vítěz

Fotbalisté Dvora Králové: Jednoznačná výhra na úvod jara. Přesto od hráčů Dvora nečekejte velká slova. Cílem je totiž záchrana divize a k ní potřebují svěřenci Milana Ujce staršího o dost víc bodů.

Poražený

Fotbalisté Letohradu: Tady se o překvapení mluvit nedá. Kádr Českého Brodu má zcela novou dimenzi a tenhle celek rozhodně nebude balit kufry. Letohrad jeho sílu otestoval a neměl nárok.

Boj o záchranu

Ohrožené týmy bodovaly: Hned první jarní kolo Divize C ukázalo, že bitva o záchranu bude hodně zajímavá. Týmy ze suterénu vyhrály (Č. Brod 3:0, Pardubice B 1:0 po penaltách, Dvůr Kr. 3:0, Týniště 2:0). Z mužstev od desátého místa nebodovala pouze Česká Třebová. Pokud to takhle půjde dál, čeká nás nesmírně napínavá druhá polovina soutěže a dost možná se bude rozhodovat až v samém závěru.

Střípky z fotbalového víkendu

Jednoznačné derby. Tohle nečekal nikdo

Převýšov - Očekávalo se pořádně vyhecované a také vyrovnané derby, ostatně jak je v souboji Převýšova s Unionem (novobydžovským mužstvem) zvykem. Jenže opak byl pravdou. Domácí tým svého velkého rivala doslova rozmetal. Zasadil mu šest ran (Kopáč 2, Sedláček, Petrus, Vlkanova, Korba), navíc ani jednou neinkasoval. Tohle nečekal snad nikdo. Fotbalisté Převýšova jasně ukázali, že nepovedená první polovina podzimu je dávno zapomenuta. S tímto týmem se v ČFL prostě musí počítat. Žádný ze soupeřů to proti němu nebude mít tak snadné.

Živaničtí vrátili lídrovi penaltové pokoření

Živanice - Láska je mocná čarodějka. V jejich případě platí rčení: Psychika je mocná čarodějka… Pamatujete na první kolo? Živanice prohrály na penalty v Dobrovici. Přitom ještě sedm minut před koncem vedly 2:0. Favorit však silou vůle vyrovnal a rozhození hosté rozstřel mentálně nezvládli. Na jaře však nešel do penaltové loterie žádný uzlíček neštěstí, nýbrž famózním výkonem posílený tým. A obnovenou premiéru trenéru Pulpitovi nepokazil. Buriánek, Tischler, Mocanu i Gorol proměnili a pátý určený Herzán už mohl jen slavit.

Pauza je nezastavila, Trutnov zase s nulou

Trutnov - Žádné změny, jako by se zimní přestávka ani nekonala. Už v první polovině sezony se trutnovští fotbalisté v divizi vyznačovali precizní obranou. Však také během patnácti kol inkasovali pouhých 9 (!) branek. Jak ukázala jarní premiéra, na formě svěřenců trenéra Miloše Dvořáka se nic nezměnilo. Gólman Šťastný opět neinkasoval a domácí Česká Třebová nedostala šanci na to, aby soupeři z třetí příčky tabulky kladla odpor. Gól Horáka, Landyše a Kilevníka navíc ze zápasu udělaly jasnou záležitost. Trutnov jede dál!