Jde o život, o záchranu nejvyšší soutěže. Proto je potřeba bodovat na půděv tabulce čtvrtého Zlína.

„Hrajeme s mužstvem, které je letos kvalitní, má velmi dobré výsledky a má kvalitní hráčské složení. Za určité konstelace by nás i bod třeba povzbudil. Na druhou stranu by tři bodyv tabulce řešily daleko víc," řekl trenér Bohuslav Pilný. „Nechceme jet do Zlína se záměrem ukopat zápas nula – nula, ale chceme tam vstřelit gól," doplnil.

Ligový fotbal
22. KOLO, páteční předehrávka: Mladá Boleslav - Jablonec 0:0.

Sobota 1. dubna
, 15.00: Liberec - Karviná (O2 TV Sport), 17.00: Zlín - Hradec Králové, Brno - Dukla Praha, Jihlava - Slovácko, Příbram - Bohemians, 20.15: Plzeň - Teplice (ČT Sport).

Neděle 2. dubna
, 17.30: Slavia Praha - Sparta Praha.

Duel neproduktivních

Střílení branek však není zrovna hradecká výsada. Na jaře dalo mužstvo v šesti duelech jen dvě branky. Navíc mu bude chybět kvůli žlutým kartám Petr Schwarz, jenž je společně s Tomáše Malinským nejlepším hradeckým střelcem v sezoně. Na druhou stranu ani Zlín není po zimní pauze produktivní – Fastav se trefil v pěti střetnutích jen jednou. Na jaře uhrál čtyři remízy, jednou prohrál. To značí, že není v tak luxusní formě jako na podzim.

„Hradec měl slibný začátek sezony. Sledoval jsem je a hráli dobrý fotbal. Teď na jaře zatím nevyhráli, stejně jako my, ale co jsem viděl sestřihy, tak určitě ve většině zápasů nebyli horším týmem," řekl pro klubové stránky Zlína záložník David Šípek, jenž v Hradci působil v první lize v sezoně 2014/15. „Jejich největší síla je asi v týmovém pojetí hry. Vím, že kluci v Hradci dokážou hrát obrovsky týmově a bojovat jeden za druhého," ocenil.

Oba mančafty jsou tedyv situaci, kdy baží po bodech. Zlín se nechce vzdát naděje na historický úspěch (postup do Evropy), Hradec nutně potřebuje úspěch kvůli souboji s Jihlavou a Příbramí o život. „Musíme být hrozně moc poctiví," nakázal Pilný.