Během své hráčské fotbalové kariéry oblékal dresy Spartaku a Rudé Hvězdy Hradec Králové. V roli útočníka díky své rychlosti nadělal vždy soupeřovým obráncům nemalé starosti. Po skončení aktivní kariéry se stal funkcionářem OFS Hradec Králové.

Více než třicet let moderoval zápasy Votroků a to od prvoligového áčka až po mládežnické celky. Ve spolupráci s OFS Hradec se podílel na pořádání žákovských turnajů, pohárových zápasů či moderoval vyhlášení Hradeckých fotbalových osobností.

Hlasatel - komentátor v akci. Bohumil Lemfeld s mikrofonem v ruce během halového fotbalového turnaje Šampáňo Cup, který se koná tradičně před Vánocemi v Předměřicích nad Labem.
Lemfeld vítal olympijského vítěze, setkal se s celebritami

Pod jeho vedením se mnoho let konal populární předvánoční halový Šampáňo Cup, kterého se vždy účastnili vesměs bývalí ligoví fotbalisté. Na sklonku loňského roku se konal již 39. ročník tohoto turnaje. Nechyběl ani na řadě akcí, z nichž většina měla charitativní rozměr. Pokud bylo třeba, ochotně pomohl při konání dalších sportovních akcí ve městě pod Bílou věží.

Vedle fotbalu moderoval dlouhých šestnáct let extraligové zápasy pardubických hokejistů a zažil s nimi i dva mistrovské tituly. Nechyběl při mezistátních hokejových zápasech na pardubickém ledě včetně juniorského mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Bohumil Lemfeld.
Bohumil Lemfeld už přes třicet let dělá sportovního hlasatele a moderátora

Člověk, který nezkazil žádnou zábavu. Poslední roky se hodně těšil na nový fotbalový stadion v Hradci, slavnostního otevření se však už bohužel nedočká. Černobílý klub uctí jeho památku minutou ticha při úvodním zápase v nové aréně s Českými Budějovicemi, který se hraje v sobotu 5. srpna od 18 hodin.

Poslední rozloučení s Bohumilem Lemfeldem se uskuteční v pátek 4. srpna v 11 hodin ve smuteční síni v Hradci Králové-Kuklenách.

Bude nám všem na sportovištích i mimo ně chybět. Čest jeho památce!

Lubomír Douděra