Podzimní derniéra dopadla neslavně. V předehrávaném osmnáctém kole nejvyšší dorostenecké soutěže utrpěli fotbalisté FC Hradec Králové na hřišti Mladé Boleslavi vysokou porážku. Zarážející je fakt, že se zrodila po nejhorším výkonu v podzimní části.

Středočeši ve dvou vzájemných duelech získali plný počet šesti bodů při skóre 7:2. Svěřenci trenéra Milana Frimmela v osmnácti zápasech vybojovali jednatřicet bodů, když těžili především z domácího prostředí.

I. liga staršího dorostu U19:
FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 4:1 (2:1). Branky: Pajer 3, Lacek – Bláha. Hradec: Mačí – Kafka, P. Drozd (86. Vocel), Zezula, D. Drozd – Sixta (56. Zorvan), Vobejda, Kraják (68. Hannich) – Bláha (86. Brabec), Vágner (76. Šnejdr), Heger.

Východočeši se chtěli s podzimem rozloučit důstojně, ale opak byl pravdou. Hráči z města automobilů byli po celých devadesát minut aktivnější, byla na nich vidět velká touha po tříbodovém zisku.

Už v 6. min. zahrávali z pravé strany roh, na míč nejvýše vyskočil Vraštil, ale s jeho umístěnou hlavičkou k levé tyči si hradecký gólman Mačí poradil. Na konci úvodní čtvrthodiny se mohlo skóre poprvé měnit, když střelu domácího Pajera vykopával obránce Zezula z brankové čáry.

Domácí svoji územní převahu korunovali ve 24. min., kdy po dlouhém autu do hradecké šestnáctky se míč dostal k volnému Lackovi, jenž bez větších problémů otevřel skóre – 1:0. Inkasovaný gól „votroky" probudil a o tři minuty později bylo vyrovnáno. Vobejda přesnou přihrávkou poslal balon nabíhajícímu Hegerovi a po jeho centru zprava se Bláha nemýlil – 1:1.

Kdo čekal obrat ve vývoji zápasu, byl zklamán. Ve 31. minutě se totiž mladoboleslavský Eliáš dobře zorientoval v hradecké šestnáctce, přesnou přihrávkou pod sebe našel volného Pajera, který nedal Mačímu šanci – 2:1.

Čtyři minuty před přestávkou si na přihrávku za obranu naběhl Pajer, místo střely však volil přihrávku na volného Vraštila, který mířil do protipohybu brankáře. Mačí však předvedl výborný zákrok a spoluhráče podržel. Vzápětí druhý vzájemný souboj Vraštil – Mačí vyhrál opět strážce hradecké svatyně.

Ani po přestávce se průběh hry nezměnil. Svěřenci kouče Frimmela měli množství nepřesných přihrávek, nedokázali včas a důsledně obsazovat protihráče, a tak je ještě dvakrát potrestal Pajer.

V 55. min. po chybné rozehrávce ve středu pole se domácí dostali opět do přečíslení a boleslavský střelec zvýšil na 3:1. O dvě minuty později dělovku stejného hráče k pravé tyči stačil Mačí s vypětím sil vyrazit. V 58. min. zahrávali domácí roh, zadáci „votroků" byli opět málo důrazní ve vápně a Pajer mohl slavit hattrick – 4:1.

Teprve potom se hosté trochu vzpamatovali. Se střelou Hegera si poradil domácí gólman Hidajet. V 68. minutě se po přihrávce Zorvana řítil na domácí branku opět Heger, ale Hidajet mu zmenšil úhel a střelu vyrazil nohou.

Šest minut před koncem se do střelecké listiny mohl zapsat domácí Kocourek, jeho přízemní střelu k levé tyči stačil brankář Mačí vyrazit. Hradecký gólman byl určitě jediným, kdo snese v tomto zápase přísnější měřítko. Ostatní zahráli pod své možnosti.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec Králové: „Jsem velice zklamán z předvedeného výkonu celého mužstva. Když to srovnám s předešlým zápasem v Teplicích, tak to tentokrát bylo jako den a noc. Nechápu to. Stále máme na čem pracovat."

Jan Skalička