„Tím, že se Plzeň nedostávala do kombinace, tak měl problémy. Souboje s ním jsme vyhrávali, sbírali odražené balony, což bylo rozhodující," pochvaloval si týmový výkon vysoký stoper. K zisku bodu to přesto nestačilo.

Jak moc bolí porážka 2:3 po tak  dobrém výkonu?
Hodně. Plzeň jsme zaskočili vysokým presinkem. Vzadu s tím měli obrovské problémy. Bohužel jsme si úplně zbytečně dali dva góly po ztrátách u našeho vápna. Místo, abychom to odkopli, tak si s tím hrajeme a Plzeň tohle umí potrestat.

Před rozhodující Rajtoralovou brankou pustil sudí Emanuel Marek dva hraniční zákroky na Čermáka a Malinského. Byly to fauly?
Těžko říct. Malina byl 
u vápna mezi čtyřmi hráči… Tohle by se mělo řešit jednoduše. Obzvlášť s tímto soupeřem.

Vzadu jste vymazali Aidina Mahmutoviče. Jaký jste na něho měli recept?
Tím, že se nedostávali 
do kombinace, tak měl problémy. Souboje  jsme vyhrávali a ještě sbírali odražené balony.  Kdyby hráli po zemi, tak by to s ním bylo mnohem horší. Přišlo mi, že Plzeň byla naším výkonem zaskočená 
a působila ustrašeně. Řvali na sebe, báli se hrát.

Jak vám porážka komplikuje boj o záchranu?
Ověřili jsme si už v Boleslavi, že můžeme hrát s každým. Proti Plzni se to jen potvrdilo. Jen se musíme vyvarovat hloupých chyb. Všichni viděli, že na ligu máme. Rozhodně neházíme flintu do žita.

Pilař: „Strašně těžký zápas"

Hradec Králové - Sám vyjeveně koukal, co s nimi v některých pasážích zápasu „votroci" vyváděli. Jak je přesnou kombinací přiváděli do úzkých. Plzeňský záložník Václav Pilař, bývalý hráč Hradce Králové, měl pro výkon domácích jen slova chvály. „Musím kluky pochválit. Hráli moc dobře. Vysoko nás napadali a hodně nám to znepříjemňovali. Ještě, že jsme dali třetí gól," odfoukl si po vítězství 3:2.

V čem byl největší problém Plzeňských? Podle Pilaře nedůraz v osobních soubojích a z toho plynoucí minimální procento vyhraných střetů. „To byl náš největší problém Ještě větší než jejich vysunutý presink."

Plzeň si v Hradci výrazně pomohla v boji o titul. Před Spartou, která o den dřív nechala dva body v Ostravě na Bazalech, mají náskok tří bodů. „Strašně nás těší, že jsme tak složitý zápas zvládli a že jsme si na čele tabulky udělali náskok,"  radoval se Pilař. „Za týden už nikdo nebude vědět, jak jsme ke třem bodům přišli."

Deník ocenil nejlepší hráče, klub se loučil s Kuličem

Fotbalová Synot liga: FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň.

Hradec Králové - Nejlepší hráče zápasu s Plzní ocenil Deník, partner utkání. V hradeckém dresu se nejvíce líbil výkon Emira Haliloviče (nahoře), kterému cenu předává Tomáš Doubrava, ředitel Deníku východní Čechy, který byl partnerem nedělního utkání. Na straně Viktorie byl zvolen Daniel Kolář. „Votroci" i přes prohru 2:3 s favoritem potěšili srdnatým výkonem své fanoušky. Východočeský klub se také oficiálně rozloučil s devětatřicetiletým útočníkem Markem Kuličem, který loni na podzim ukončil profesionální kariéru (na snímku dole se šéfem klubu Richardem Juklem).

Fotbalová Synot liga: FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň.