Krajský přebor

Hořice – Olympia Hradec 0:2

František Bárta, vedoucí mužstva Olympie: „Za krásného počasí se nehrál příliš pohledný fotbal. Naše vítězství však bylo zasloužené, neboť jsme byli důraznější a přesnější v koncovce. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na nedělní derby s Libčany, které začíná v 10.15 hodin v Kuklenách."

Úpice – Kratonohy 2:0

Karel Vítek, trenér Kratonoh: „Zbytečná porážka se slabým soupeřem, který se za celý zápas dvakrát trefil mezi naše tři tyče a byl stoprocentně úspěšný. Padesát minut jsme hráli v devíti, přesto jsme domácím byli více než vyrovnaným soupeřem a měli i šance na vyrovnání. Bohužel se nám to nepodařilo a tak Úpice své jednogólové vedení pojistila šest minut před koncem střelou do šibenice."

Nový Bydžov – Jaroměř 2:4

Michal Stříž, trenér Nového Bydžova: „Výsledek je pro nás zklamáním. Z úvodního tlaku jsme vytěžili pouze několik šancí bez gólového efektu, což rozhodlo. Soupeř byl z brejků nebezpečný a po jednom se dostal do vedení. Od té doby jsme neustále dotahovali. Bohužel ve druhé půli jsme nedokázali dát kontaktní gól ani z jasných šancí. Hostům stačilo čekat na vlastní půli a vyrážet do brejků. Jaroměř zaslouženě vyhrála, protože byla efektivní. Přesto jsme ale nepodali špatný výkon."

Broumov – Slavia Hradec 1:2

Josef Pleskot, trenér Slavie: „Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním jsme jasně dominovali a klidně mohli vést o tři branky. Bohužel se nám podařilo skórovat jen jednou, když se po trestném kopu prosadil Lán. Po přestávce jsme se bohužel přizpůsobili hře domácích, kteří se dlouhými nakopávanými míči snažili s nepříznivým stavem něco udělat. Nám se přestala dařit kombinace, neudrželi jsme balon. Broumovu sice vyrovnal, ale v posledních dvaceti minutách jsme opět převzali iniciativu podařilo se nám vsítit vítězný gól. Hrdinou zápasu byl bezesporu domácí gólman Drahorád, který i přes dvě inkasované branky dalším pěti zabránil. Toto cenné vítězství musíme potvrdit v sobotu doma s Dobruškou. Začátek je v 10.15 hodin."

Libčany – Chlumec nad Cidlinou 1:5

Miloš Koblížek, trenér Libčan: „Chtěli jsme potvrdit tři body z hradecké Slavie, ale bohužel zůstalo jen u přání. V kabině jsme nechali bojovnost a jednoduchost. Naopak na hřišti to byla z naší strany lhostejnost a bázlivost. Prostě všechno bylo špatně. Našemu výkonu nenahrál ani špatný terén našeho hřiště. Soupeř vsadil na dlouhé nakopávané míče a tentokrát to měl velmi jednoduché. První čtyři branky padly po našich individuálních chybách, které se rovnaly polovlastním gólům. Po půlhodině jsme hráli prakticky jen o čest. Zbytek zápasu si hosté pohlídali a nepřipustili žádné drama."

Martin Firbacher, trenér Chlumce: „Oproti minulému zápasu s Hořicemi jsme podali zodpovědný a organizovaný výkon ve všech řadách. Skvěle jsme řešili brejkové situace a ve 30. minutě jsme vedli už 4:0. Domácí hned po přestávce snížili, ale víc jim naše solidně fungující defenzíva nepovolila. Naše výhra je zasloužená. Tyto body ovšem musíme nutně potvrdit doma s Broumovem. Děkuji celému kolektivu. Skvěle ho dirigoval nejlepší hráč na hřišti Zdeněk Ševčík, jenž připravil první čtyři branky. Poděkování patří také našemu fanklubu za neúnavné povzbuzování."

I. A třída

Třebeš – Kostelec nad Orlicí 4:2

Třebeš: Vocl (87. Drapák) – Kordač, Štěrba, Zbořil, Bielčík – Sochor (88. Kosyak), Heglas, Štajer, Jankovský (78. Heřman) – Vlkanova (63. Fischer), Majer.

Petr Mrkvička, trenér Třebše: „Zápas, v němž jsme chtěli napravit reputaci po velké prohře v Polici, začal všelijak. Prvních deset minut se moc nehrálo, vše měl v režii rozhodčí. Do 10. minuty diváci viděli dvě červené, po jedné na každé straně, a dvě penalty, z toho jednu neproměněnou. Poté už se začal hrát fotbal deset proti deseti na I. A třídu na velice slušné úrovni. V přestávce jsme šli spokojeně do kabin za stavu 2:1. V 50. minutě jsme utekli soupeři o dvě branky a zdálo se, že zápas v klidu dohrajeme. Kostelec byl však proti a v 85. minutě vstřelil kontaktní gól. Koncovku zápasu hosté nezvládli, neboť druhou červenou viděl jejich stoper. Po jeho faulu jsme z trestného kopu rozhodli na 4:2. Myslím si, že diváci viděli kvalitní kopanou. S výsledkem jsme nadmíru spokojeni. Zvláště proto, že nastoupilo šest dorostenců. Teď už se jen můžeme těšit na derby do Vysoké."

Nové Město nad Metují – Roudnice 2:1

Roudnice: M. Tomek – Vlnas, Mikan (33. Židík), Brendl, Jak. Krejcar – T. Krejcar (69. Koutník), Pejchal, Vlasák, Jan Krejcar – Z. Bednář (57. Koblížek), V. Bednář (46. Kmoníček).

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: „Tentokrát jsme po celý zápas tahali za kratší konec, ale nakonec jsme si mohli odvést bod. V poslední minutě ale Pejchal vyloženou šanci zazdil. Sportovně však musím uznat, že domácí vyhráli zaslouženě, neboť byli důraznější a chvílemi i fotbalovější. Nechápu, že se utkání odehrálo na umělé trávě, když je krásné počasí a přírodní trávník je ve velmi dobrém stavu. My jsme se s tím bohužel nedokázali vyrovnat a navíc tři moji svěřenci nedohráli zápas kvůli zranění."

Třebechovice pod Orebem – Police nad Metují 1:2

Třebechovice pod Orebem: Rolejček – M. Horák (54. M. Bíl), Pokorný, D. Vích – Hruška, Želízko, Lochman, Jan Novotný (63. Hrabě) – M. Lukášek (72. R. Bíl), M. Vích, T. Lukášek (76. Jetenský).

Josef Souček, trenér Třebechovic: „Hosté hráli jednoduše, byli důraznější a bojovnější, což na nás platilo. Rozhodující gól jsme inkasovali tři minuty před koncem. Výhra Police je ale asi zasloužená. Zápas velmi dobře odřídila trojice rozhodčích."

Nový Hradec – Vysoká nad Labem 5:3

Nový Hradec Králové: Lorenc (90. Vašata) – Vopálka, Kašpar, Kotouček – Páter, Kolář, Jarotek, Lang – M. Jindra (88. J. Jindra), Zákravský (85. Lukášek), Matějka (86. Linder). Vysoká nad Labem: Menšl – J. Píša, Šulc, Jelínek, P. Kulhánek (65. Hejzlar) – Kalaš (85. M. Píša), Haken, Samek (63. Kafka), Podlipný – Bělka, Starý (78. Jarkovský).

Zdeněk Karanský, trenér Nového Hradce: „Derby bylo hodně vypjaté. Hned v úvodu jsme neproměnili dvě velmi dobré šance a já si říkal, jen aby nás to nemrzelo. Naštěstí se tak nestalo. Následně jsme se dostali do vedení, které jsme udrželi až do konce. Myslím si, že nezaujatým divákům se zápas musel líbit, vždyť padlo osm branek a na obou stranách byly ještě další šance. V koncovce jsme ale tentokrát byli šťastnější."

Miroslav Píša starší, vedoucí mužstva Vysoké: „Po šestizápasové vítězné sérii jsme těžce narazili. Zápas se nám hrubě nevydařil. O to více mrzí, že to bylo sousedské derby. Možná, že nám i trochu uškodila čtrnáctidenní pauza. Nejsme ale kapela, abychom pořád vyhrávali. Při pohledu na ostatní výsledky se ukazuje, že v této soutěži nikdo není favoritem."

Kunčice – Černilov 4:2

Kunčice: O. Vítek (24. Chmelař) – Gazdík, J. Pechar, Žahourek – Šulc (70. Mlynář), Rohlíček, Laštovička, Javůrek (88. Charvát) – Brzek, Hůlka, Koza (76. Kašprišin). Černilov: Cejnar – Benák, Šrámek, Hrubý, Zumr – Hrtánek (59. Šmied), M. Ježek, Bůžek (46. Bouchal), P. Ježek (87. Obzina) – Mindek, Čapek (76. Steklý).

Petr Hypius, trenér Kunčic: „V prvním poločase jsme po chybách v obraně dvakrát prohrávali. Naštěstí se nám podařilo vždy poměrně brzy vyrovnat. V závěru prvního dějství jsme si začali vytvářet tlak, který jsme po změně stran vystupňovali. V zápase jsme vstřelili čtyři branky, což bylo hodně důležité. Za předvedený výkon hlavně ve druhé půli chválím celý tým. Jsem velice rád, že jsme dosáhli cenného vítězství."

Petr Benák, asistent trenéra Černilova: „Díky vlastní nedisciplinovanosti jsme si utkání proti hratelnému soupeři prohráli sami."   (js, pt)