V celém ročníku stopeři váleli. Kapitán Pavel Krmaš osvědčil zkušenosti z osmi sezon na špičkové úrovni v Německu, vedle něho povyrostl o patro výš slovenský hubeňour Martin Nosek. Když byl jeden z nich zraněný, nebo v trestu, parádně je zastoupil už skoro odepsaný Jakub Chleboun. S ním v sestavě vyhrál Hradec Králové všechna utkání.

Jenže v úterý proti Sokolovu (17.30) jsou dva ze tří středových obránců mimo hru!

Pavel Krmaš má pochroumaný meniskus a Jakub Chleboun dostal v Třinci čtvrtou žlutou kartu. „Mám čtyři zápasy a čtyři karty. Stihl jsem to docela rychle," ušklíbl se.

Kyselý výraz mají ve tváři i hradečtí trenéři. I když to nedávají – nebo spíš nechtějí – dát najevo.

„Nějak si poradíme. Máme pár variant. Zase tolik mě to netrápí," tváří se vyrovnaně Bohuslav Pilný.

S jeho trenérským parťákem Milanem Frimmelem ale musejí vytáhnout z klobouku tu nejlepší variantu. Hradec musí Sokolov dnes porazit a základním předpokladem je, že vzadu bude čisto. Nejlepší by bylo, aby byl Radim Ottmar úplně bez práce, a to musejí z velké části zajistit právě bezchybní stopeři.

Kdo se tedy nabízí? Možné jsou zřejmě jen dvě varianty.

1. Nosek - Bederka.

V tomto případě by se vedle stálice Noska objevil hráč s čistě stoperskými návyky. Problém je v tom, že talentovaný bek v sezoně ani jednou nenastoupil od začátku utkání. Naposledy se na hřišti objevil v Pardubicích. Ale jen na dvě závěrečné minuty…

2. Nosek - Plašil.

Varianta s univerzálem Markem Plašilem vypadá rozumněji. Ostřílený bek sice na místě stopera dlouho nehrál, ale zkušenosti s touto pozicí má slušné a na levé straně obrany, která je jeho hlavní pozicí, ho může v pohodě zastoupit Petr Mareš, který v minulém kole stál pro čtyři žluté karty.

Pak je tu ještě jedna možnost, že by Pilný zariskoval a hrál jen s tříčlennou obrannou linií. Konečně, takhle dostal v druhém poločase Znojmo. „Ano, i tohle je jedna z možností, ale na rovinu přiznávám, že o ní moc neuvažujeme. Spíš bychom ji mohli využít za situace, kdy by se pro nás zápas nevyvíjel dobře," soudí hradecký kouč. Pro koho se rozhodne?