Silný týmový duch a konsolidovaný kádr značně vylepšený o čtyři nové borce. To jsou dvě klíčové devízy, s kterými fotbalisté Hradce Králové vstupují 
do „ePojisteni.cz ligy".

Cíl nováčka? Transparentní! Zachránit se.

Nezdá se to, ale v Hradci bylo celkem horké léto.

V křesle sportovního ředitele se uvelebil Pavel Krmaš. Z kabiny zmizel vůdce a kapitán, ke kterému hráči vzhlíželi a poslouchali ho na slovo. Chybět ale bude především na hřišti. Po jeho odchodu bude střed obrany nevyzpytatelným místem 
v sestavě Východočechů.

„Pro nás je to ztráta. Pavel dovedl tým v defenzivě organizovat. Momentálně hledáme někoho, kdo zastane jeho roli. Kdo bude mluvit, komunikovat, řídit… Přiznám se, že složení stoperské dvojice jsme dlouho řešili," na rovinu prohlásil na předsezonní tiskové konferenci trenér „votroků" Bohuslav Pilný.

Jinak má se složením základní jedenáctky příjemné starosti. Má totiž na výběr. 
I díky příchodu čtyř nových hráčů, které rozhodně snesou přízvisko posily. V přípravě se čtveřice Jan Mudra, Milan Černý, Ladislav Martan a Libor Žondra předvedla výborně. Dva, klidně
i tři nováčci se mohou v neděli proti Bohemians Praha 1905 objevit v základní sestavě. Překvapení by to nebylo. „V tuhle chvíli máme o sestavě jasno. 
V mužstvu je konkurence, což zvyšuje napětí, ale zároveň je to ku prospěchu věci," pochvaluje si Pilný.

Nový kapitán týmu Pavel Černý to vidí podobně. Kádr má podle něj sílu, větší než ve druholigové sezoně.

„Konkurence je vážně obrovská. Složení základní jedenáctky není pro trenéra vůbec snadné, ale důležité je, že jsme silnější. Noví kluci brzo pochopili o co jde, jak tým funguje. Musím říct, že atmosféra je vážně výborná."

Hradec vstoupí do soutěže, kterou si poprvé v historii řídí samy kluby, proti „klokanům". O šest dní později nastoupí v azylu 
v Mladé Boleslavi k domácímu zápasu proti Jablonci. Tam by měli setrvat minimálně do konce září, maximálně do poloviny října.

„Snažíme se, aby zápasů 
v Mladé Boleslavi bylo co nejméně. Pro hráče je to samozřejmě komplikace, ale věříme, že se s tím vypořádáme. I proto, že jsme přivedli skoro všechny vytipované hráče," uvedl ředitel klubu Richard Jukl.

Cílem „votroků" je záchrana. Pro nováčka, který se skoro třetinu soutěže nepodívá na vlastní stadion, je to pochopitelná meta.

„Půjdeme do ligy s pokorou a s respektem, ale zároveň se sebevědomím. Věřím, že s kýmkoliv se můžeme prát o body a doufám, že Hradec v lize udržíme," prohlásil Pilný.