Historický postup do krajské I. B třídy vybojovali fotbalisté Třebše, a tak jsme položili několik otázek Václavu Munzarovi a Igoru Karasovi, trenérům úspěšného týmu.

Byl postup vaším cílem již před začátkem soutěže?
Vedení oddílu dalo jasný cíl – boj o postup. Připravilo nám k tomu vynikající podmínky a na nás bylo, abychom se o postup porvali na hřišti. Přesto nám spousta lidí nevěřila, že bychom toto mohli dokázat. Již loňská sezona naznačila, že po odchodu Vysoké bude boj o špičku vyrovnanější a že někdo z trojice Třebeš, Kobylice a značně pozměněná Myštěves bude chtít postoupit. Náš tým zůstal pohromadě. Díky skvěle fungující mládežnické základně nemáme potřebu kupovat žoldáky a i vzhledem k tomu si postup určitě zasloužíme.

Kdo byl tahounem mužstva? Mělo individuality nebo to byl jednolitý vyrovnaný celek?
Samozřejmě každý tým má své tahouny. Někdo je tahounem na hřišti, někdo v kabině před zápasem a někdo zase po zápase u klobásy. Náš tým měl spoustu tahounů, kteří vytvořili správně šlapající jednolitý celek.

Kdy měl tým největší krizi?
Asi bychom nenazývali ten stav krizí, ale na konci podzimní části jsme remizovali na Novém Hradci Králové a následně jsme přivítali Myštěves. V tomto utkání jsme nedokázali své šance využít a hosté gólem z brejku vyhráli. Následovala zimní přestávka, která nám výrazně pomohla. Na zimním turnaji v Chudonicích jsme si vyzkoušeli zápasy s kvalitními soupeři a důkladně jsme se připravili na ostrý start v Kobylicích. Zápas o šest bodů jsme zvládli na jedničku, a to nám výrazně pomohlo.

Soutěží jste nakonec prošli zcela suverénně. Cítili jste nějaké nebezpečí?
Jak jsme již konstatovali, nebezpečí na nás číhalo po ztracených zápasech na konci podzimní části. Kdybychom nezvládli úvodní jarní zápas v Kobylicích, byla by cesta rozhodně složitější. Ale nepřipouštěli jsme si, že bychom zápas nezvládli. Vlastně jediné obavy byly z toho, jak s vidinou šance postupu naloží hráči a jejich hlavy. Nakonec to ustáli velmi dobře.

Jak jste byli spokojeni s diváckou kulisou?
Hrát před třebešskými fanoušky je potěšením pro všechny hráče. Naši věrní za námi jezdili na kolech i na venkovní utkání a i zde byli velmi slyšet. Takže jim patří naše poděkování za podporu.

Příprava začala. Co nového chystáte pro vyšší soutěž ať už v kádru týmu, tak i pro vaše věrné příznivce?
Žádné radikální změny v týmu nenastanou. Příležitost zahrát si I. B třídu dostanou hráči, kteří ji vybojovali. Do kádru se posunuli dorostenci, kteří již v minulé sezoně do zápasů nastupovali. Takže jedinou zásadní novinkou budou soupeři z Královéhradeckého kraje.

Přání do nové sezony?
Každý nováček si přeje, aby se ve vyšší soutěži zachránil. U nás tomu nebude jinak, takže chceme hráčům popřát hodně štěstí, sil a zdraví.   (ld)

Fotbalisté TJ Sokol Třebeš.