SPECIÁLNÍ DRESY. Libčany obléknou modré s logem Společnosti DUHA a Tým hvězd bílé s nápisem Nemysli jen na sebe.SPECIÁLNÍ DRESY. Libčany obléknou modré s logem Společnosti DUHA a Tým hvězd bílé s nápisem Nemysli jen na sebe.Zdroj: sklibcany.czDo sobotního utkání v obci nedaleko Hradce Králové oba týmy nastoupí ve speciálně vyrobených dresech jen pro tento zápas. V Týmu hvězd se dále objeví bývalí ligoví fotbalisté mj. Hradce Králové, Sparty či Slavie – Miloslav Denk, Michal Šmarda, Karel Piták, Radim Holub, Aleš Javůrek, Jan Kraus, Michal Lesák, Josef Ringel, Zdeněk Šenkeřík a další. Účast přislíbili i někdejší hokejisté Tomáš Blažek a Tomáš Divíšek či herec Gustav Bubník. V roli trenéra tým povede Ladislav Škorpil.

„Jde o setkání bývalých hráčů, kteří přijedou do Libčan dělat radost druhým. V téhle době je radost důležitá, a když se spojí ještě s dobrou věcí v oblasti charity, tak je to úplně nejlepší,“ říká Aleš Javůrek, bývalý ligový fotbalista Hradce Králové a moderátor sobotní akce, kterou pořádá obec Libčany ve spolupráci se Společností DUHA Trutnov.

Benefiční zápas v Libčanech je spojený s charitou. V poločasové přestávce se koná dražba dresů a vybrané finanční prostředky z celé akce obdrží maminka Lady Kurkové (nar. 21. 7. 2019) z Hertvíkovic jako příspěvek na léčení dětské mozkové obrny a na nákup speciální autosedačky.

Druhá finanční pomoc půjde ve prospěch Lindy Maxové (nar. 29. 4. 2007) z Prahy, která je postižená dětským autismem s těžkými symptomatiky. Příspěvek bude určen na speciální léky, které nehradí zdravotní pojišťovna.

Do poločasové dražby jsou zařazeny dresy West Ham United, klubu anglické Premier League ze sezony 2016/2017 s podpisy hráčů,a hokejistů Calgary Flames, mužstva NHL z roku 2008, opět s podpisy celého týmu.

K vidění budou i další utkání. Už v pátek od 18 hodin se utkají staré gardy Libčan a Lhoty pod Libčany, v sobotu dopoledne zase nastoupí od 10 hodin ti nejmenší. V duelu minipřípravek předvedou své umění týmy Bystřianu Kunčice a domácích Libčan. V areálu bude více než třicet stánků a pouťové atrakce. Na sobotu je připraven bohatý program pro děti (loutkové divadlo, jízda na koních, soutěže a překvapení). „Srdečně zveme všechny na fotbal a pouťový jarmark do Libčan,“ uvedl starosta obce Petr Veselka.

BOHATÝ PROGRAM. Na pouti v Libčanech bude k vidění i charitativní fotbal.BOHATÝ PROGRAM. Na pouti v Libčanech bude k vidění i charitativní fotbal.Zdroj: sklibcany.cz