„Nedá se nic dělat. Budeme pracovat dál. Hráčům, které jsme si přivedli, i nadále věříme," říká nejmladší kouč ve fotbalové Synot lize.

Jak hodnotíte rozjezd do soutěže?
Po dvou kolech máme jeden bod, v podstatě jsme v okruhu mužstev, které se chtějí zachránit. Každopádně bodů jsme chtěli mít víc.

Jenže je nemáte. Proč?
Nedali jsme ani jeden gól 
a v Brně jsme měli ve druhém poločase herní výpadek.

Co vám leze víc na nervy? 
Střelecká impotence, nebo 
brněnský kolaps?
Obojí. Ono to spolu totiž souvisí. V Brně jsme první půlhodinu byli lepší, vytvořili jsme si šance i další nebezpečné situace. Ovšem bez gólového efektu. Kdybychom dali gól, zápas by se vyvíjel jinak. Soupeř by musel změnit hru. Mrzí mě, že Brno sice bylo po přestávce lepší, ale žádnou velkou šanci si nevypracovalo. Jenže nás potrestalo ze dvou standardních situací. Nedá se nic dělat. Budeme pracovat dál. Hráčům, které jsme si přivedli, i nadále věříme.

Za dva zápasy se do šancí kromě útočníků dostala takřka celá záložní formace. Nikdo z nich 
ale neskóroval. Je to alarmující stav?
Máte pravdu. Do šancí se nedostávají jen útočníci, ale mnohem víc hráčů, což je 
samozřejmě dobře. Takhle 
to chceme, ale ještě radši bychom byli, kdybychom možnosti dokázali 
proměnit.

Budete v tréninku po úvodních zkušenostech více pilovat 
zakončení?
Už teď  děláme hodně věcí na koncovku. Je to také o koncentraci a svým způsobem o psychice. Nemůžeme do hráčů hustit, že nedávají góly. Musíme na to jít opačně. 
V druhé lize jsme branky stříleli, na konci přípravy také, tak není důvod, aby to nepokračovalo. V kádru máme ofenzivní kvalitu a věřím, 
že to brzy ukážeme.

Do hry se ještě nedostal stoper Jakub Chleboun. Svěříte mu práci v duelu proti Mladé 
Boleslavi?
Je to pravděpodobné. Stále je ale začátek týdne, do zápasu je daleko a může se stát spousta věcí. Můj asistent Bohouš Pilný viděl zápas naší farmy Převýšova, někteří kluci si řekli výkonem o větší pozornost. Máme prostor na přemýšlení, do neděle času dost.

V přípravě podával slušné výkony Aleš Čermák, ale v lize ještě nenastoupil. V Brně dokonce nebyl ani na lavičce. Proč?
Právě on je hráčem, o kterém vážně uvažujeme. Do Brna jsme ho nebrali proto, že nebyl v základní sestavě a my chtěli, aby odehrál celý zápas a byl v herním vytížení. Stejné je to i s jinými fotbalisty. Buď  budou hrát na farmě, 
nebo za juniorku.