Start nového ročníku fotbalové Gambrinus ligy klepe na dveře. Hradečtí „votroci" už vzhlížejí k nedělnímu duelu v Plzni. „Všichni se těšíme, ale nervozita v kabině zatím cítit není," říká levonohý záložník Jaroslav Zelený (nar. 20. srpna 1992), jenž si brousí zuby na místo v základní sestavě.

Nedělní generálka na půdě HFK Olomouc vám nevyšla, prohráli jste 0:1. Co to těsně před startem ligy znamená?
Snad nic. Ze začátku přípravy jsme měli poměrně dobré výsledky, ale zhruba poslední tři zápasy se nám herně moc nevydařily. Trošku se asi ještě pereme s jiným rozestavením. Prohráli jsme sice generálku, ale neměl by to být velký problém. Za týden může být všechno jinak.

Soupeř na vás vyrukoval s tvrdou hrou. Zaskočilo vás to?
Ani ne. Více méně jsme na to byli připraveni. Soustředili jsme se však především na sebe. Říkali jsme si, co chceme hrát my. Soupeře jsme ani nijak zvlášť nestudovali.

Už jste zápas hodili za hlavu a soustředíte se na Plzeň?
Ještě bychom měli mít zítra (dnes) video, kde se k tomu vrátíme. Budeme se snažit vyvarovat chyb, které jsme v posledním utkání udělali, aby se to v Plzni neopakovalo. Za hlavu jsme to ještě nehodili, ale už samozřejmě více myslíme na Viktorku.

Jak jste již nakousl, v posledních duelech předvedená hra určitě nebyla podle vašich představ. Přijde v lize zlepšení?
Těžko říct. Všichni si to přejeme. Je to přesně, jak říkáte. Moc se nám nedařila kombinace, vlastně i hra celkově. Asi to je přechodem na jiný styl. Nicméně doufám, že to brzy dostaneme do kůže a přijde zlepšení.

V sestavě se zabydluje šikovný Bosňan Haris Harba. Jaká je s ním spolupráce?
Hary je výborný fotbalista, má skvělou levou nohu. Je to i dobrý kluk. Myslím si, že do týmu zapadne, vlastně už zapadl. Věřím, že nám pomůže k lepším výkonům, bude střílet góly a stane se osobností našeho mužstva.

Bude Hradec střílet více gólů než v loňském ročníku?
Všichni si to přejeme, ale zatím se to moc nedaří, situace je poměrně bídná jako minulou sezonu. Doufejme, že se to zlepší a góly začnou padat.

Nedělní vstup do Gambrinus ligy se blíží. Je už mezi hráči cítit zdravá nervozita?
V kabině máme hodně zkušených hráčů, které to už tolik nebere. Samozřejmě všichni se na to těšíme, ale myslím si, že zatím nervozita  v kabině cítit není.