Nehledal výmluvy v rozhodčích, kteří Hradci neuznali dva góly po sporných momentech. I tak prý měli „votroci“ na Bazalech získat minimálně bod. „Když si zápas přehraju zpětně, tak lehčí soupeř v první lize není,“ domnívá se obránce Jiří Poděbradský. Přesto Východočeši odjeli z Ostravy s nepořízenou, po hlavičce Vomáčky v druhém poločase prohráli 0:1.

Kde vidíte příčinu těsné porážky?
Nevstřelili jsme ani jednu branku a Ostravští skórovali ze situace, kterou jsme si měli jednoznačně pohlídat. Na rohu velkého vápna zahrávali trestný kop a Vomáčka hlavičkou vstřelil jediný gól zápasu. V kabině jsme diskutovali o tom, jestli někdo z nich nestál v ofsajdu. Těžko říct. Gól platil a nás to stálo cenný bod.

Byl Baník o jeden gól lepší, nebo jste si za předvedenou hru zasloužili lepší výsledek?
Složitá otázka. (přemýšlí) Nedali jsme gól, to se pak těžko boduje. Ale když si zápas přehraju zpětně, tak lehčí soupeř v první lize není.

Jinými slovy jste nepodali optimální výkon?
Herně to nebylo špatné. Ve druhém poločase jsme Ostravu jednoznačně přehráli. Bohužel. Oni kopali jednu standardku, kterou proměnili.

Vy jste dvakrát dostali míč za záda gólmana Pietrzkiewcze, ale ani jedna z branek neplatila kvůli ofsajdu. Hlavně při druhé brance Plašila jste dost vášnivě diskutovali s rozhodčím. Cítíte křivdu?
Nevím… Neviděl jsem záznam, nerad bych to hodnotil v emocích. Někdo tvrdí, že Pláša v ofsajdu byl, jiní, že ne… Myslím si, že celý zápas nebyl jen o těchto situacích. Měli jsme i jiné šance. Kdybychom je zahráli kvalitněji, nemuseli jsme se o neuznaných gólech vůbec bavit.

Velkým tématem předzápasových diskusí byl návrat Marka Jankulovského. Na hřiště vyběhl v 65. minutě, ale o osm minut později se zranil. Bylo vám ho líto?
Určitě. Je to výtečný fotbalista se spoustou zkušeností, který by postupem času Ostravě hodně pomohl. Je otázkou, jak to s ním teď bude vypadat. Je to škoda, ale takový je někdy fotbal. Snad bude brzy fit. Moc mu to přeju.

Během krátké doby, kdy byl Jankulovski na trávníku, jste dostali jedinou branku. Myslíte, že svým příchodem natolik pozvedl své spoluhráče?
Spíš je to náhoda. Ano, dostali jsme branku, když byl zrovna na hřišti, ale nepřičítal bych tomu význam.

V neděli přivítáte v domácím prostředí Slovácko. Bude se jednat vzhledem k následnému těžkému losu o nejdůležitější zápas podzimní části?
Bezesporu. Slovácko hraje výborně, do pátečního zápasu s Plzní šestkrát v řadě bodovali, dokonce se mohli vyšvihnout až na druhé místo. Ale to nás nesmí zajímat. Nutně potřebujeme vyhrát.