Diplomovou práci na téma, jak se dá vlastní hloupostí ztratit vyhraný zápas, mohou po dohrávaném duelu 7. kola FNL sepsat fotbalisté Hradce Králové.

Vedli 3:1, měli další šance, aby pohodlný náskok pojistili. Místo toho Varnsdorf, mimochodem poslední celek tabulky, který do té doby vstřelil v osmi zápasech pouhé čtyři góly, otočil šokujícím způsobem skóre na 4:3. Hradec v deseti nakonec ještě zachránil remízu gólem z penalty. O dílčí spokojenosti ale přesto nemůže být ani řeč. „Votroci" měli utkání zvládnout.

Kouč Bohuslav Pilný před zápasem varoval: „Postavení Varnsdorfu v tabulce je pouze klam." Jeho svěřenci to ale nebrali vůbec v potaz. Už ve
3. minutě zaváhali, hosté se vřítili do pásma a Zbrožek poprvé, a zdaleka ne naposledy, šokoval pár stovek promrzlých diváků. „Asi jsme byli ještě v kabině," zlobil se druhý z trenérů Milan Frimmel.

Černobílí se sbírali z úvodního šoku, až přišlo fantastických třináct minut Jana Pázlera. Hradecký útočník v rozmezí 23. až 36. minuty třikrát vypálil na branku a byl z toho čistý hattrick!

Sympaticky naducaný polštář si však Hradec sám roztrhl vlastní laxností a nezodpovědností. Ještě před koncem poločasu hosté sehráli podobnou akci, která předcházela jejich prvnímu gólu, a Juroška je vrátil zpět do utkání.

Ve druhém poločase Hradec zkolaboval. Doslova. A nepochopitelně. Pázler zazdil dvě tutovky. Místo zvýraznění náskoku však několikrát tečovaná střela Filipa zmizela za zády Ottmara.

A to nejhorší mělo teprve přijít. Po hodině hry Mareš zákrokem „ála Suchý" proti Nizozemsku hasil rychlý brejk a byl vyloučen. Přesilovku hosté využili už po dvou minutách, kdy počtvrté přesně zamířil střídající Jurča.

„Dali jsme góly z krásných akcí," těšilo lodivoda Varnsdorfu Romana Skuhravého.

Domácí se ještě z bídy dokázali trochu zvednout. Po faulu na Vaněčka proměnil pokutový kop Súkenník a srovnal na konečných 4:4.

„Pro diváky to bylo zajímavé utkání, pro nás trenéry rozhodně ne. Do poločasu jsme hráli velmi dobře. Měli jsme šanci na 4:1, pak další na 4:2. Asi jsme urazili štěstí. Závěrečnou půlhodinu jsme hráli
v deseti a dokázali ještě vyrovnat. Bod asi bereme," ucedil Milan Frimmel.

FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 4:4

Fakta – branky: 23., 30., 36. Pázler, 81. Súkenník z pen. – 3. Zbrožek, 43. Juroška, 54. Filip, 63. Jurča. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Fišer. Žluté karty: 3:3 (Pázler, Vlkanova, Malinský – Geissler, Durdevič, Daníček). ČK: 1:1 (61. Mareš - 90. Geissler). Diváci: 750. Poločas: 3:2.
FC Hradec Králové: Ottmar 4 – Holeš 3, Krmaš 3, Nosek 4, Mareš 2 – Janoušek 3 (66. Vaněček) – Malinský 3, Černý 4, Vlkanova 5 (88. Schwarz), Súkenník 6 – Pázler 8 (82. Chleboun).  Trenéři: Frimmel a Pilný.
FK Varnsdorf: Porcal 4 – Filip 4, Zbrožek 3, Tvaroha 2, Geissler 4 – Durdević 6,  Daníček 7, Pajer 4 (46. Jurča), Kodr 7, Juroška 6 (70. Ondráček) – Skwarczek 7. Trenér: Skuhravý.