Už jen tři neděle zbývají do startu jarní části Fotbalové národní ligy. Přípravné období se dostává do závěrečné fáze. Už žádné testování, nastává čas ladění a hledání základní sestavy. Hradec Králové v sobotu dopoledne sehraje přípravné střetnutí na půdě MFK Chrudim (11), rival z Pardubic se v Předměřicích nad Jizerou střetne s Dobrovicí (10.30).

Pardubice se dlouhodobě nebrání akvizicím ze zahraničí, v kádru mají Korejce a Konžana. Hradec Králové byl v tomto směru zdrženlivější. Až v pátek přivedl posilu s černou barvou pleti – pětadvacetiletého nigerijského útočníka Petera Nworaha. Na východ Čech přišel zadarmo. Ve slovenských Michalovcích mu skončila smlouva.

„V tomto směru nic neriskujeme. Není to žádné finanční harakiri. Věřím, že nám může pomoct. Je to zajímavý hráč," říká o Nworahovi trenér Bohuslav Pilný.

Nigerijec strávil poslední dva roky na Slovensku, kde vystřídal pět klubů. V Evropě je od 17 let. Hrál za belgické Westerlo a ve španělském Baleares. Ve své vlasti prošel všemi mládežnickými reprezentacemi. „Dostali jsme na něj doporučení od agenta. Vzhledem k tomu, že jsme sháněli útočníka, šli jsme do toho. Vyzkoušíme ho hned proti Chrudimi," plánuje Pilný.

Vzhledem k tomu, že Nworah působil delší čas na Slovensku, odpadá nepříjemná komunikační bariéra, což byla jedna z důležitých podmínek klubu. „Když se na něj mluví pomalu, tak v pohodě rozumí. Dokonce je schopný se i „československy" domluvit. V tomhle problém nebude," chválí si hradecký kouč.

Předprodej na derby začne v pondělí
V pondělí 15. února  bude zahájen předprodej vstupenek na úvodní jarní utkání FNL mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, které je na programu 5. března od 10.15 na stadionu Pod Vinicí. Do sektoru hostí si bude vstupenky distribuovat královéhradecky klub.

Do utkání s Chrudimí nezasáhne trio rekonalescentů Holeš, Súkenník a Bederka.

V pardubickém táboře panuje pozitivní ovzduší. Svěřenci Jiřího Krejčího odehráli před týdnem povedenou partii s prvoligovou Jihlavou, přestože z toho nakonec byla těsná prohra 1:2. ,,Podali jsme slušný výkon. Troufnu si říct, že jsme místy byli i lepší a fotbalovější. Ale udělali jsme zbytečné chyby a ty soupeř potrestal. To mě trochu mrzelo," nezastírá Krejčí.

V sobotu bude jeho tým v jiné roli. Narazí na desátý celek ČFL z Dobrovice. ,,Soupeř pravděpodobně bude vycházet ze zajištěné obrany. Vyzkoušíme si postupný útok a hlavně si přeji, abychom byli více produktivní. Hráčům budeme zdůrazňovat, aby situace v obou vápnech více dohrávali."

Za tři týdny nastoupí Pardubice k ostré jarní premiéře s rivalem z Hradce Králové. Krejčímu už sestava v hlavě krystalizuje. ,,Ale je to ještě daleko. Použitelných variant je více. Záležet bude i na zdravotním stavu. Nejvíce nás v tomto směru trápí Kopřivovy komplikace s kolenem. Jinak to jsou až na dlouhodobě zraněného Přibyla drobné šrámy. Po kratším výpadku se už do tréninkového procesu vrátil Řezníček."

Utkání s Dobrovicí začne v 10.30 hodin a hraje se na přírodní trávě v Předměřicích nad Jizerou.