Nejpodstatnější zpráva z víkendového turnaje v Benátkách nad Jizerou? Hradec Králové herně obstál a noví hráči předvedli zajímavé výkony! Výsledkem bylo třetí místo.

„Všichni naznačili, že by mohli být přínosem," pochvaluje si po první herní prověrce trenér Bohuslav Pilný.

To ovšem neplatí pro Moldavce Iuliana Erhana, který se sbalil a odletěl zpět do své vlasti. „Dostal nabídku z domácí soutěže," vysvětluje hradecký kouč.

Máte za sebou úvodní přípravné zápasy. Co vám naznačily?
Nechci dělat brzké soudy, přece jen to byla první příprava. Naším záměrem bylo, aby všichni hráči měli devadesátiminutové zatížení. Myslím, že se s tím porvali dobře. V obou zápasech jsme měli pasáže, které byly velmi dobré, ale také ty, které nestály za nic. Hlavně závěr zápasu proti Prešovu byl hodně špatný. To byla anarchie. Jsem ale rád, že se nikomu nic nestalo, dohráli jsme zdraví. Přitom počasí bylo hrozné, chvílemi to bylo na morál.

S Teplicemi jste remizovali 0:0 a prohráli na penalty, zápas o 3. místo s Prešovem skončil 1:1, přičemž penalty jste tentokrát zvládli. Znamená to, že směrem dozadu jste obstáli, ale v ofenzivě máte rezervy?
Může to tak vypadat, ale třeba Prešov v samotném utkání nedal dvě penalty… Nějaké chyby tam byly. Každopádně jsme mohli dát víc branek, ale velmi slušné akce jsme nebyli schopni zakončit.

Do zápasů naskočili všichni nováčci. Erhan však tým záhy opustil. Nepřesvědčil vás?
Odcestoval. Testy sám ukončil. My jsme ho chtěli ještě vidět v dalších zápasech a pak se rozhodnout. On ale dostal nabídku z moldavské ligy a rozhodl se odletět. Příliš nás to nemrzí. Na zadek si z toho nesedneme. Byl to hodný kluk, ale příliš nás nepřesvědčil.

Co další posily?
Zobecnil bych to: všichni tři naznačili, že by mohli být přínosem. Své zápasy odehráli slušně.

Jak se vám líbí Milan Černý? Zaujal vás během testovacího období?
Určitě bychom chtěli, aby vydržel do fyzických testů, které jsou příští pondělí. Ve Slavii neměl na jaře skoro žádné vytížení, tak je trochu unavený, ale to je normální. Jinak zvládá všechno v pohodě, nemá žádné zdravotní problémy, což je výborná zpráva.

Ve hře je ještě příchod Tomáše Jirsáka z kazachstánského Irtyše Pavlodar. Posunula se jednání?
Bohužel, zatím ne.

Pokud se Jirsáka nedočkáte, je kádr uzavřený?
Pořád mám v hlavě ještě jednoho hráče. Uvidíme, jak to dopadne. Je to samozřejmě o financích. Je použitelný v útoku i v záloze. Typologicky by nám to týmu parádně zapadl.