Jediným stínem celé přípravy na novou sezonu je nedávný kolaps Zdeňka Fejfara, který do týmu přišel jako letní posila. Změna postihla také trenérský post. Novobydžovské fotbalisty povede v divizi MIROSLAV CHALUPA, který věří v sílu mladého mužstva.

Je již v týmu cítit určitá „nováčkovská“ nervozita?
Nevím, jestli je cítit nervozita, ale každopádně si myslím, že jak mužstvo, tak i realizační tým se těší na vstup do divize.

Jak byste shrnul letní přípravu? Byl jste s jejím průběhem spokojen?
Co se týče letní přípravy, trénovali jsme čtyřikrát týdně a byla zpestřena sérií přátelských zápasů a utkání Českomoravského poháru. Jediným stínem celé přípravy byl kolaps Zdeňka Fejfara před generálkou na mistrovské zápasy proti Nové Pace. Touto cestou bych chtěl jménem mužstva a realizačního týmu Zdeňka pozdravit a popřát mu brzké uzdravení. S přístupem hráčů a s jejich účastí na trénincích jsem byl maximálně spokojen. Ze sportovního hlediska nás mrzí, že jsme nedokázali dotáhnout utkání prvního pohárového kola proti mužstvu Hlavice, které jsme ztratili minutu před koncem.

Jak se na hře týmu může projevit nedávný kolaps Zdeňka Fejfara?
Pro mužstvo je to určitě ztráta, protože Zdeněk přišel do mužstva jako posila. Měl posílit naší útočnou formaci. Jeho ztráta pro nás určitě nebude jednoduchá.

Vyzkoušel jste i několik mladých hráčů. V jakém světle se ukázali?
Naše mužstvo je založeno na výchově mladých talentů. Myslím si, že je tu spousta hráčů, kteří mají budoucnost před sebou, Ale přece jen někteří hráči, kteří nyní přešli do mužské kategorie, se teprve seznamují s fotbalem na mužské úrovni a pomalu se zapracovávají do sestavy.

Už máte jasno o základní jedenáctce pro první duel se Dvorem Králové?
Během měsíce přípravy jsem si určitě udělal obrázek o jednotlivých hráčích, a dá se říci, že až na jedno nebo dvě místa jsem o sestavě, která vyběhne v neděli proti Dvoru Králové, rozhodnut.

Kromě několika přípravných zápasů za sebou máte také dva soutěžní v Poháru ČMFS. Dá se z nich něco těžit?
Myslím si, že to byla velice kvalitní utkání. Nejprve jsme výrazně přehráli mužstvo Českého Dubu. Hlavici, která hraje o třídu výš, jsme byli vyrovnaným soupeřem. Na jednu stranu mě těší, že jsme se dokázali dobře prosadit v útočné fázi. Naproti tomu mě mrzí, že v tomto utkání jsme několikrát chybovali v obranné činnosti, za což nás soupeř potrestal. Toho se hlavně musíme vyvarovat v soutěžních utkáních v divizi.

Co říkáte vašemu losu? Nebyl k vám na úvod divize příliš krutý?
Já se losem nijak výrazně nezabývám, protože s každým mužstvem se v soutěži musíme utkat jednou doma a jednou venku, Myslím si, že letošní ročník bude natolik vyrovnaný, že si mezi jednotlivými soupeři skutečně není z čeho vybírat. Ale souhlasím s vámi v tom, že bude hodně záležet, vzhledem k tomu, že máme poměrně mladé mužstvo, na tom, jak dokážeme zvládnout vstup do podzimní části soutěže.

S kolika body byste byl po podzimu spokojen?
Nechci mluvit o tom, s kolika body bych byl spokojen, ale potěšilo by mne, kdybychom se po podzimu pohybovali v klidném středu tabulky.

Jaké jsou komplexní cíle klubu pro sezonu?
Jako nováček máme za hlavní cíl zachránit se. Ale myslím si, že kvalita mužstva je taková, že reálné je umístění do desáté příčky v tabulce.

Přípravné zápasy: – FC Hradec A st. dor. 5:0 (Blažej 2, Valenta, Šoufek, Žalman), – Český Dub 4:0 (Blažej 2, Tomeš, Janouch) – předkolo Poháru ČMFS, – Pardubice A st. dor. 3:1 (Blažej, Janouch, Valenta), – Pardubice B st. dor. 2:3 (Žalman, Krois), – Hlavice 2:3 (Fejfar, Matějka) – 1. kolo Poháru ČMFS, – Jičín 1:0 (Fejfar), – Nymburk 3:2 (Matějka, Žalman, Tomeš), – Stará Paka 6:2 (Valenta 2, Václavek, Kolínek, Krois, Podolník), – Chlumec n. C. 3:1 (Bendig, Kolínek, Krois), – Tesla Pardubice 0:1, – Rožďalovice 1:0 (Václavek).