Jen pět okresních týmů zasáhlo do předposledního kola fotbalové I. A třídy. A co ten šestý? Nový Hradec měl zavítat na půdu druhé Sobotky, jenže k zápasu ani neodcestoval.

Co se stalo? Může za to tristní personální situace v mužstvu. „Mrzí mě to, ale v sedmi lidech do Sobotky nepojedeme. Domácím se velice omlouvám,“ uvedl před utkáním na webu krajského fotbalového svazu Jan Vopálka, vedoucí novohradeckého celku.

Ať už tak či tak, na úrovni druhé nejvyšší krajské soutěže je to pořádná ostuda!

A jak si vedli další zástupci z Hradecka?

Pikantní sousedská řež byla k vidění na roudnickém pažitu, kam zavítala rezerva kratonožských „sršňů“. Domácí dokázali v pohledném střetnutí dvakrát vymazat jednogólovou ztrátu, ale potřetí se jim to už nepovedlo. Rozdílovou trefu měl na svědomí devět minut před koncem bývalý hráč Roudnice Martin Nun.

„Ve druhé půli jsme neproměnili tři samostatné nájezdy na brankáře a fotbalový bůh nás za to potrestal. Rozhodující branku vsítil hostující útočník z nepovedeného centru, který zapadl do branky odrazem o tyč. Štěstěna se tak přiklonila k hostům. Zápasu by více slušela remíza,“ myslí si Zdeněk Mikan, asistent domácího lodivoda.

„Vrátili jsme soupeři podzimní porážku. Za zmínku stojí dva naše góly z kategorie Ligy mistrů,“ raduje se realizační tým kratonožského benga.

Kunčický celek doma dlouhou dobu prohrával s Úpicí 0:1, ale v závěru dokázal vyrovnat zkušený stoper Matějka a poté měli domácí ještě dvě loženky. Jenže je nedali a tak se šlo do penalt. V těch byl úspěšnější hostující tým.

Černilov před svými fanoušky podle předpokladů bez problémů porazil předposlední Hostinné 3:0. Dvakrát se gólově prosadil druhý nejlepší střelec celé soutěže Aleš Roubal. Celkem v sezoně vsítil už 31 branek.

Nejtěsnější možnou porážku (0:1) si z Trutnova přivezli hráči Kobylic. Přitom dlouho to vypadalo, že utkání skončí bez branek. Jenže v 82. minutě se trefila domácí záloha, čímž rozhodla o svém vítězství.

Kunčice - Úpice 1:1, pen. 4:5

Kunčice: Gall – Dudek (89. Král), Matějka, J. Pechar, Hanuš – Šulc, Charvát, Pánek, Hantsch – Kuta, Denk.

Sobotka - Nový Hradec nehráno

Hosté do Sobotky neodcestovali. Utkání bude kontumováno 3:0 ve prospěch domácího mužstva.

Roudnice - Kratonohy B 2:3

Roudnice: Ruml – Houser, Mikan, Cuberka, Černý – M. Vítek, Jak. Krejcar (76. R. Obermajer), Stoszek, Bárta – D. Koutník, Kučera. Kratonohy B: Mašek – Kváš, Klapka, Novotný, Štěpánek (76. Nun) – Štěpán (46. Ročín), Semelka, Trnka, Haupt (46. Kuťák, 57. Holubec) – Čihák, Tulach.

Černilov - Hostinné 3:0

Černilov: Voltr – Benák, Urban, V. Hrubý, Schwarzer – Šmied, Matoušek (27. Svatoň), Štěnička, Hušek, J. Hrubý (60. Ridl) – Roubal.

Trutnov B - Kobylice 1:0

Kobylice: Vokál – Hejcman, Marek, P. Dvořák, Khol – Říha, Vávra, Brzek, Dařbujan (46. Valenta) – Havlíček, Kubišta.