„Proti Hradci jsem nastoupil poprvé v životě. Mám tady spoustu kamarádů, měl jsem zvýšenou motivaci. Těšil jsem se," připustil čtyřiadvacetiletý hráč. V Hradci nastřádal jako mladík dvanáct ligových startů (většinou jako náhradník), výrazněji se pak prosadil na Žižkově, odkud odešel do Slavie. Ta ho nyní pustila do Karviné.

„Hradec mě přivedl do velkého fotbalu, proto jsem mu vděčný. Ale stejně jsem si strašně přál, abych dal gól," vykládal v útrobách malšovického stadionu.

Důvod byl jasný, jeho táta měl v neděli narozeniny. Syn je oslavil vskutku neuvěřitelným stylem. Druhou branku Karviné dal po rohu fantastickými nůžkami. „Byla pro něj," věnoval branku otci.

„To, jak byl Radek pohotový, se málokdy vidí," ocenil epesní zásah také domácí kouč Bohuslav Pilný.

Vedle toho přispěl Voltr
k vítězství v souboji nováčků také asistencí na čtvrtý zásah Jana Šislera, rovněž bývalého hráče Hradce. Hosté v tu chvíli vedli 4:2, hradecké snížení v závěru už nic neřešilo. „Asi máme patent na gólové přestřelky," glosoval zápas Voltr.

Přetahovaná se rozjela po poločase, Hradec během dvou minut srovnal nepříznivé dvougólové manko. „Naštěstí jsme pak ukázali vnitřní sílu týmu," těšilo Voltra. Opravdu, Karviná se po dvou úderech, jež inkasovala, zvedla a rozhodla. Proto je nyní jako nováček na sedmém místě a má na kontě sedmnáct bodů.

„Výhra nám hodně pomůže, máme jakýsi klid. Ale rozhodně nechceme létat
v oblacích," pronesl Voltr.

Hradec takový zisk jen tiše závidí…

Hodnocení hráčů FC Hradec po prohře s Karvinou (3:4)

Fotbalová ePojisteni.cz liga: FC Hradec Králové - MFK Karviná.Zdroj: Deník/ Michal FantaRadim Ottmar - 4: První zákrok zvládl, pak dostal čtyři výstavní góly, při nichž byl vlastně bezmocný.

Tomáš Holeš - 3: Do zápasu vstoupil chybou, po níž dala Karviná první branku. V útoku byl nevýrazný.

Marek Plašil - 3: Defenziva hořela. On osobně
k tomu přispěl při čtvrté brance, kdy se nechal lehce obejít.

Roman Polom - 4: I on se svezl s obrannou mizérií. Karviná měla vedle vstřelených branek i další šance.

Jan Mudra - 3: Při druhém gólu neubránil skórujícího Voltra. Střelu v první půli kopl až na tribunu.

Jiří Janoušek - 4: Mohl lépe zareagovat při první brance Karviné. V ofenzivě předvedl jediný slušný centr.

Petr Schwarz - 5: Prohrál hlavičku před druhým gólem hostů, pak proměnil penaltu. Snažil se vymýšlet.

Tomáš Malinský - 6: Perfektně nacentroval na první hradecký gól, v nastavení vstřelil třetí branku.

Pavel Černý - 6: Jeden gól, jedna nebezpečná hlavička, mnoho těžkých soubojů. Kapitán hrál dobře.

Adam Vlkanova - 4: Jakoby ho srazil minulý zápas v Liberci. Byl nevýrazný, prakticky nebyl nebezpečný.

Libor Žondra - 6: Začal akci před prvním gólem, pak vybojoval penaltu. Ale za stavu 2:2 selhal v jasné šanci.

STŘÍDALI: Daniel Trubač, Marek Krátký a Ladislav Martan. Hráli příliš krátký časový úsek utkání, proto nebyli hodnoceni.

STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší