Příjemné prostředí Sportovního centra mládeže Bavlna přivítalo v úterý malé zájemce o světový sport číslo 1 – fotbal.

Na náboru klubu FC Hradec Králové se sešlo více než padesát nových uchazečů o černobílý dres.

O ty se v průběhu odpoledne staralo devět profesionálních trenérů a tři prvoligoví hráči „votroků" – Tomáš Holeš, Tomáš Koubek a Haris Harba.

Chlapci byli rozděleni do šesti skupin podle roku narození. Ti nejmenší zkoušeli fotbalový slalom, házení míčů a nakonec malý fotbálek. Ti starší se již zapojili do tréninku nejmladšího ročníku přípravky FC Hradec. Závěrečným bonbonkem byla střelba gólmana reprezentační „jednadvacítky" Tomáše Koubka.

Mezi chlapci byla také jedna dívenka. „Fotbal mě baví. Chodím do třetí třídy a při tělocviku hraji fotbal s kluky," říká devítiletá Eliška, která se při náboru rozhodně neztratila. Na její dovednost také dohlížel šéftrenér mládeže Róbert Barborík: „Eliška je šikovná. V našem klubu jsou i dívčí týmy, takže bude přeřazena tam. Bude chodit na tréninky a určitě si mezi dívkami cestu najde."

Na průběh náboru také dohlížel čerstvý reprezentant do jednadvaceti let Tomáš Holeš. Ten „mrňousům" ukázal, jak co nejrychleji prokličkovat mezi tyčemi s míčem u nohou. „Jsem z vesnice, takže jsem žádný nábor nezažil. Táta mě pouze přivedl na trénink, a tak jsem začal hrát," poznamenal Holeš a dodal: „Tento nábor byl perfektní. Nikdo jsme nečekali, že by mohlo přijít tolik dětí. Atmosféra mezi malými byla příjemná."

Na závěr náboru každý ze zúčastněných dostal za odměnu sladkost a upomínkové předměty FC Hradec Králové. A jak budou malí fotbalisté pokračovat dál? „Děti bychom v první řadě rádi zaujali. Chceme dosáhnout toho, aby si k nám našly cestu. Toužíme po výchově hráčů, kteří budou hrát prvoligový fotbal. Když se povede někdo, kdo bude dělat Hradci ve světě reklamu jako Vašek Pilař, tak to bude dobré," podotkl Róbert Barborík, šéftrenér akademie hradeckého klubu.

Nábor fotbalových nadějí samozřejmě nekončí a úterním odpolednem se dveře do FC Hradec nezavřely. Pakliže budou mít další děti zájem hrát za nejlepší sportovní kolektiv regionu, mohou je jejich rodiče do klubu přihlásit. Více na www.fchk.cz.

Nábor dětí do fotbalového klubu FC Hradec Králové na hřišti Bavlna.