Finále fotbalového Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje přivítá ve středu od 18 hodin fotbalový stánek v Třebechovicích pod Orebem.

Ten bude svědkem souboje Červeného Kostelce a RMSK Cidlina Nový Bydžov.

Pro kostelecké fotbalisty to bude zároveň repríza loňské účasti ve finále, v němž nakonec nestačili na Kratonohy.

A favoritem nebude Červený Kostelec ani letos. „Postup do finále podruhé za sebou trochu kalí zbytečné vyloučení Kovala s Náchodem," vrací se k nedělnímu vítěznému semifinále hrající kostelecký trenér Karel Havlíček.

Ten je však na problémy  s poskládáním sestavy už trochu zvyklý. „Když to sečtu, tak nám v podstatě chybí devět lidí ze základu," zdůrazňuje Havlíček, který přesto věří, že tým povzbudila nedělní trochu překvapivá výhra nad Náchodem.

Kostelec však jeden trumf v rukávu přece jen mít bude a tím jsou fanoušci. „Určitě chceme na finále vypravit alespoň dva autobusy," plánuje hrající trenér, který si neutuchající přízeň kosteleckých fanoušků dlouhodobě pochvaluje.

Autobus fanoušků bude do Třebechovic vypraven také z Nového Bydžova, kde nic jiného než zisk trofeje neberou. „Když se probojujete do finále a nechtěli byste ho vyhrát, tak bychom byli asi podivný realizační tým. Proti nám však bude stát silně motivovaný soupeř, který je povoleně nadopován exkluzivní výhrou nad Náchodem a pohárové finále si zahrál již vloni v Miletíně. Fotbalový trenérský analytik Karel Havlíček na nás rozhodně něco vymyslí," předpokládá Vladimír Blažej, kouč RMSK Cidlina Nový Bydžov.

A jaká je aktuální forma Novobydžovských? „Zatím si myslíme, že poměrně dobrá. Tým si již sedl a pokud někteří mladší hráči nezačnou „blbnout", tak ví, co má hrát. V posledních zápasech to bylo celkem znát. Sestava bude odvislá hodně od zkouškových povinností našich vysokoškoláků a také od toho, zda manželky Michala Blažeje a Jaroslava Matějky i oni samotní nebudou ve chvílích zápasu vítat nové občánky naší republiky," doplnil trenér třetího mužstva tabulky krajského přeboru.