FC HRADEC KRÁLOVÉ B

Půjdou do toho po hlavě. Hradecká rezerva ztrácí po podzimní části na vedoucí Ovčáry pouhé tři body, což ji zákonitě předurčuje k boji o postup do České fotbalové ligy. „V návaznosti na podzimní umístění se o postup chceme poprat. Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění. Za důležitý faktor považuji i doplňování našeho týmu hráči druholigového A mužstva,“ pronesl kouč mladých „votroků“ LADISLAV BROŽ.

Které týmy považujete za největší konkurenty?
Každopádně Ovčáry a Turnov-Pěnčín. Výrazně se posílily Živanice a nebezpečný bude i Nový Bydžov. Velmi kvalitní kádr má také Chrudim.

Vraťme se k zimním galejím. Dal jste svým svěřencům pořádně zabrat?
(směje se) Dá se říct, že jsme trénovali hodně a vydatně. Musím však podotknout, že hráči k tréninkovým dávkám přistoupili velice zodpovědně. To samé se dá říci o přípravných zápasech.

Odehráli jste jich celkem čtrnáct. Ve většině z nich jste soupeře přehrávali, což je před startem jarní části jistě potěšující fakt…
S výsledky by možná určitá spokojenost panovat mohla. Předvedená hra se však někdy mým představám neblížila. Velmi nepovedený zápas jsme například absolvovali se Dvorem Králové či Černilovem.

Nastříleli jste poměrně hodně branek. Jistě byste si přál podobnou efektivitu i v mistrovských utkáních…
Rádi bychom předváděli divácky atraktivní fotbal. Sázet budeme na útočné pojetí s cílem dostat soupeře pod tlak a donutit ho k chybám.

Kádr rezervy je poměrmě úzký a jak už bylo řečeno, doplňován bude hráči z áčka. V jaké míře?
Konkrétní jména nepadla.Vše bude odvislé od zdravotního stavu hráčů A mužsva.

Váš kádr je před startem soutěže v pořádku?
Musím to zaťukat. Až na dlouhodobě zraněného Slezáka, který ale už začal individuálně trénovat, jsou všichni hráči k dispozici.

Pilířem zadních řad by měl být stoper Jakub Chleboun. Jak tento hráč vstřebal své přeřazení z druholigové kabiny do divizní?
Určitě to pro něho nebylo jednoduché. Na podzim patřil do kádru A mužstva a odehrál i poměrně dost utkání ve druhé lize. Teď najednou spadl do divize. Musím říct, že jsem s ním během přípravného období neměl jediný problém, jeho přístup byl vždy maximálně profesionální.

Začínáte doma s Kolínem, jenž je žhavým kandidátem na sestup, jelikož po podzimu nasbíral pouhých třináct bodů a deset mu bude ještě odečteno z disciplinárních důvodů. V jeho kádru však figurují nové tváře, mezi nimi i Svoboda s Krejcarem, kteří nedávno patřili do druholigového kádru A mužstva FC Hradec Králové. Očekáváte těžký zápas?
Bude to nesmírně těžké utkání. Kolín se výrazně posílil, a ač je jeho situace kritická, bude o záchranářskou naději bojovat do poslední chvíle. O utopii rozhodně nejde, ve hře je pořád pětačtyřicet bodů. Co se týká našeho mužstva, nesmíme tento zápas v žádném případě podcenit.

Asi vítáte skutečnost, že se zápas odehraje na umělé trávě, kde jste absolvovali celou zimní přípravu…
A víte, že ne. Raději bych hrál na přírodní trávě. Je to ale dané a my se tomu musíme přizpůsobit. Úspěšný vstup do odvet bude nesmírně důležitý, od první minuty je potřeba jít tvrdě za vítězstvím.