Útočníci v základu

„Ještě není jisté, že na utkání nebude nachystán, ale musíme se i na tuhle alternativu připravit," uvědomuje si Pilný.

Z jakých nouzových řešení může vybírat?

Ještě před měsícem by měl variant plno, po odchodech Súkenníka do Liberce, Mareše do Mladé Boleslavi a zranění Vlkanovy, se mu manévrovací prostor výrazně zúžil.

Nejpravděpodobnější variantou je proto nasazení kapitána Pavla Černého do záložní dvojice před stopery a posunutí Daniela Trubače na Martanovo místo na kraj vysunuté tříčlenné středové formace.

Druhou možností je výměna „kus za kus". Tedy, že by Trubač zůstal na svém místě vedle Janouška a místo Martana by poprvé v základní sestavě naskočil mazák Milan Černý.

Jinak by sestava neměla doznat výrazných změn. Podle všeho se opět dostane na oba útočníky - Libora Žondru a střelce dvou branek z duelu proti Příbrami Jana Pázlera. „Měli by hrát," připustil Pilný.

Habancovy plány vyznívají do ztracena…

Hradec Králové - Nový trenér Svatopluk Habanec se snaží Brno změnit. Chce hrát ofenzivněji, fotbal vyladit do krásy. V létě převzal tým po Václavu Kotalovi, který v minulé sezoně skončil se Zbrojovkou na parádním šestém místě. Teď je Brno jedenácté, v pěti zápasech vstřelilo jen dvě branky. Plány Habance zatím vyznávají do ztracena.

„Pod Kotalem bylo Brno fantasticky organizované a hrálo pořád za hranicí svých možností. Teď mají jiné cíle. Chtějí hrát ofenzivnějším systémem než za Kotala, ale asi to ještě nemají úplně zažité. Přitom do útoku chodí ve větším počtu a v ofenzivě mají kvalitní hráče typu Řezníčka či Štohanzla," zamýšlí se před dnešním vzájemným zápasem hradecký trenér Bohuslav Pilný.

O minulém víkendu vybouchlo Brno na Bohemians. Prohrálo 0:3. Všechny branky dostalo už v prvním poločase. „Takhle ostudně jsme ještě nehráli, není pro to omluva," ulevil si Svatopluk Habanec

„Naše příprava na Hradec byla trochu připomenutím toho, co fatálního jsme proti Bohemce udělali. Připravovali jsme se tak, aby se to pokud možno už neopakovalo."

I proto Hradec čeká těžký zápas. Brno se bude chtít dostat ze šlamastyky. Za každou cenu. „Bude to těžké, ale my jedeme do Brna hladoví. Sice jsme vyhráli s Příbramí, ale nesnáším názory typu, že teď jsme v relativním klidu. Ne, my chceme vyhrát," bojovně hlásí Bohuslav Pilný.