Toho mrzí především prohraný poslední zápas s Vysokou nad Labem.

Pavel Obermajer.Jaký podzim má za sebou bydžovské mužstvo?
Průměrný. Vše zkazilo poslední utkání. Teď na to pohlížím nespokojeně a trochu naštvaně, ale je to jen fotbal. Když vezmu celý podzim, tak se nemáme za co stydět. Mužstvo je mladé a k mládí výkonnostní výkyvy patří. Ke spokojenosti mi chybí čtyři body navíc.

Dlouho jste se drželi v popředí tabulky, ale závěrečné dvě prohry vás odsunuly na deváté místo. Tým měl určitě na víc, souhlasíte se mnou?
Tým má na víc a jsem o tom pevně přesvědčen. Těžko však rozdýchávám závěrečné utkání. Sestavu jsem doslova lepil v den utkání. Stále přicházely omluvenky s různými důvody. Dále se projevila skutečnost, že je v týmu velké množství studentů vysokých škol a tak jejich docházka na tréninkové jednotky kolísala. Tabulka je však velmi vyrovnaná a na třetí místo neztrácíme hodně bodů. Na jaře se určitě budeme chtít vrátit na ztracené pozice.

Během podzimu odešel kouč Michal Stříž do Kataru a vy jste převzal roli hlavního trenéra. Do té doby působil u mužstva jako hrající asistent. Byl díky tomu již zmiňovaný posun jednodušší?
Jednoduché to bylo v tom, že tým a prostředí znám. Podstatnou část hráčů jsem trénoval v mládeži a známe se. Jen to přišlo nečekaně a bylo to ze dne na den. V létě jsem s tím počítal více a teď už jsem s Michalem počítal do konce sezony.

Několik let vedete v RMSK mládežnické výběry, nyní i tým mužů. Když to porovnáte, v čem spatřujete největší rozdíl?
Největší rozdíl spatřuji v odlišném přístupu a nasazení. Když jsem podobné tréninky praktikoval u mládežnických kategorií, tak to bylo mrtvé a bez náboje. V dospělé kategorii vidím větší zápal do hry, větší soutěživost atd. Pokud však přijde dorostenec na trénink mužů, tak se začne přizpůsobovat a jezdí po zadku také. Zarazilo mě, že na tréninku „jezdí" více starší hráči než ti mladší.

Budete ještě nastupovat i jako hráč?
Je to mé přání. Ale momentálně na tom nejsem zrovna dobře zdravotně. Ono to trvá déle, ale člověk má fotbal rád a něco zvládne. Občas si jdu kopnout malou kopanou, ale ty rána po ní jsou pro mě zlo. Achilovka, kterou už mám po jedné operaci, mě ukrutně zlobí a tak zvažuji další operační zákrok. Chci dál sportovat. Momentálně to však vypadá, že se chystám na jiný sport, než je fotbal.

Při remízách se od léta zahrávají pokutové kopy a jejich vítěz bere druhý bod. Osvědčila se podle vás tato novinka?
Je to dobré pro diváka. Nechci se pouštět do polemiky, co se bude dít, když některý z týmů bude potřebovat právě bodík z rozstřelu. To je jednoduché a nikoho to nepobouří. Ale je to můj názor. Fotbal v ČR je přeci čistý. Jak mě tohle vůbec mohlo napadnout. (usměje se)

Jakou úroveň měla podzimní část krajského přeboru?
Úroveň krajského přeboru klesá. Týmy méně trénují a je to znát na jejich výkonech.

Co naplánujete na zimní přípravu? Jak ji pojmete?
Hlavně chci tým doplnit o hráče z okolních týmů. Žádnou velkou rybu nechytíme, ale myslím si, že je škoda kvalitních fotbalistů, co běhají v I. B třídě a z fleku mohou hrát krajský přebor. Mám i představu o podobě přípravy, ale bojím se, aby u ni nezůstalo. Tým RMSK zdobila trénovanost a hojná účast na tréninkových jednotkách. To bych chtěl od zimy opět oprášit. Budu však pracovat s těmi, co chtějí. Na přemlouvání nemám povahu. Jak přípravu pojmu? Hráči se nemusí obávat toho, že budu počítat naběhané kilometry a měřit jim časy. Bude však náročná.

Na co se budete chtít nejvíce zaměřit?
Zaměříme se na zdravou agresivitu, odolnost v osobních soubojích a efektivitu naší hry v zakončení. V tom máme velké mezery.