Ústí n. L. - Hradec 1:0

„Votroci“ v zápase 17. kola II. ligy podlehli v Ústí nad Labem domácímu výběru 0:1. O nejtěsnější prohru Hradeckých se postaral v 72. minutě střídající ústecký útočník Nádeníček.

Severočeši již deset utkání v řadě nepoznali hořkost porážky. Utkání začalo svižně a už ve 3. minutě vyzkoušel z úhlu Pilík pozornost brankáře Lindra. O chvíli později na druhé straně hradecký útočník Bukač zblízka přestřelil bránu.

S přibývajícím časem se na kopačky hráčů obou týmu lepily nepřesnosti, a diváci tak mohli tleskat snad jen dvěma velkým šancím domácích krátce před přestávkou. Ve 41. minutě nejdřív nepochopitelně Veverka minul míč metr před poloprázdnou hradeckou bránou, o dvě minuty později po rohovém kopu kapitán Severočechů Dvořák hlavou jen těsně přestřelil.

Ve druhém poločase se k radosti osmi stovek diváků svěřenci trenéra Svatopluka Habance ujali vedení. Střídající Nádeníček dostal přihrávku od Pilíka a z první vystřelil. Brankář Lindr jeho pokus sice vyrazil, ale dravý mladík natřikrát propasíroval míč za jeho záda.

Východočeši po obdržené brance zvýšili aktivitu, k vyrovnání to však nevedlo.

„V prvním poločase fotbal trochu plakal. Hrálo se hodně na nakopávané míče a z naší strany tam byla opatrnost, protože jsme hráli první zápas,“ řekl Svatopluk Habanec, kouč Ústí nad Labem. „Náš výkon sice nebyl ideální, ale řekl bych, že jsme si o gól vyhrát zasloužili,“ dodal.

To z hradeckého tábora logicky nemohla zaznívat taková spokojenost. „Bylo to vyrovnané utkání, ale když se prezentujeme takovou hrou, nemůžeme pomýšlet na body,“ smutně konstatoval Jiří Kaufman, jenž se dostal na hřiště na závěrečných patnáct minut. „Dalo se očekávat, že kdo dá první gól, ten vyhraje. Bohužel, chybu jsme udělali my. Vepředu jsme nebyli schopní cokoliv vymyslet,“ litoval Kaufman po utkání.

Branka: 72. Nádeníček.Rozhodčí: Kocourek – Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Franc, Nádeníček – Karal, Němeček. Diváci: 797. Poločas: 0:0.

FK Ústí nad Labem: Porcal – Dvořák L., Džuban, Valenta, Kaňa – Franc (80. Rudnytskij), Martykán, Šmrha, Benčík – Pilík (90. Karlík), Veverka (61. Nádeníček).
FC Hradec Králové: Lindr – Poděbradský, Wozniak, Němeček, Kalousek – Rezek, Nemček (75. Kaufman), Karal, Kasálek (46. Válek) – Bukač, P. Dvořák.