Žádná nuda. Na Spartě musel být hradecký stoper Jakub Chlebounneustále ve střehu. S útočnými hroty soupeře svedl nespočet tvrdých soubojů. Obstál v nich zpravidla na výbornou. Po těsné prohře zákonitě cítil zklamání. ,,Při troše štěstí jsme něco odvézt mohli. Jenže k tomu je potřeba nějakou ze šancí proměnit. Kůži jsme ale lacino neprodali,“ poznamenal po utkání s letenským favoritem.

Byli jste strašně moc blízko bodu. Zkousl jste už těsnou porážku?
Je to velká škoda. Na remízu jsme měli. Chtěli jsme odčinit prohraný zápas s Libercem, a to se myslím herně díky výkonu ve druhém poločase podařilo. Pokud chcete na Spartě pomýšlet na nějaký zisk, musíte alespoň některou ze šancí proměnit. To se nám nepovedlo. Jednou jsme inkasovali, což bohužel rozhodlo.

Co říci k penaltovým okamžikům? Zákroky na Zeleného či Fukala po pokutových kopech doslova volaly.
Řeknu to na příkladu Milana Fukala. Když ho hráč zezadu fauluje a on nemůže dohrát zápas, hovoří to za vše. Co si o tom myslet, když u toho rozhodčí stojí a nezapíská. Minimálně jedna penalta byla stoprocentní. Opravdu nevím, z jakého důvodu ji sudí nenařídil.

Do zápasu jste vstoupili zakřiknutě. Byl v tom respekt ze zvučného jména soupeře?
Prvních dvacet minut opravdu ideálních nebylo. Do tempa jsme se dostávali pomalu. Gól nás paradoxně nakopl. Od té chvíle jsme začali být nebezpeční také my. Vždyť dobré šance měli třeba Pavel Dvořák či Roman Fischer, který nastřelil deset minut před koncem tyč. A ještě tam byly nějaké průniky a závary.

I vy jste často čelili nebezpečným výpadům, které zpravidla řídil Marek Matějovský. Spoustu soubojů jste pak svedl s letenským obrem Leo Kweukem. Jak se vám na něho hrálo?
Má výborné pokrytí míče. To jsme ale věděli. Chtěli jsme hlavně eliminovat centrované míče do vápna, protože on je ve výskoku strašně silný. Celkem jsme to splnili, nastřelil jen tyč. Spíše mě mrzí zaváhání při inkasované brance. Byl to naprosto hloupý gól po zbytečné chybě. To se na Spartě holt trestá.

Ještě ke Kweukemu. Počíná si v soubojích čistě nebo se snaží svého strážce občas něčím vykolejit?
Je to sympaťák. Žádné naschvály nedělá. Nemá to zapotřebí. Pár ran rozdá, je velký a lokty má vysoko. Ale není v tom nic zákeřného. Vždy se přijde omluvit.

Výkonem jste naznačili zlepšení. Před zápasem s Příbramí byste měli být v ideálním rozpoložení…
Každopádně se od tohoto výkonu můžeme odrazit. Nasazení a vůle urvat na Letné alespoň bod byly enormní. Viděli to i fanoušci, kteří nás přijeli povzbudit v hojném počtu. S Příbramí to hodláme potvrdit. Na Spartě jsme odvedli kus poctivé práce a na ni je potřeba navázat.

Hradecký kotel byl na Letné pořádně slyšet. Čekal jste při venkovním duelu tak výraznou podporu?
Hradečáci jsou zkrátka fantastičtí, jezdí nás povzbuzovat ve velkém počtu. Moc si toho vážíme.

Co vám po zápase říkal trenér Václav Kotal?
Byl rád, že jsme to odjezdili a odbojovali. Samozřejmě bylo v naší hře také hodně ztrát, které vám ubírají síly. Na to se v týdnu ještě musíme zaměřit.