V pátém kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděli hradečtí fotbalisté do města obuvi. I když po většinu zápasu měli optickou převahu, domů se vrátili s prázdnou. Rozhodnutí přinesla 55. minuta, kdy se prosadil zlínský Dvořák.

I. LIGA U19

Tescoma Zlín – FC Hradec Králové 1:0 (0:0). Branka: 55. Dvořák. FC Hradec: Vízek – Hegr, Krčál, Holeš, Vejchoda – Kafka (68. Hannich), Novotný (68. Kratochvíl), Hloušek (62. Bláha), Jukl, Mariottiti (82. Krátký) – Petráček.

Po třech předchozích domácích výhrách cestovali „votroci“ do Zlína s touhou přivézt alespoň bod.

V prvním poločase měli také více ze hry a domácí obránci museli být ve střehu. Nebezpečné pokusy Petráčka a Hlouška však skončily vedle zlínské branky.

V 18. minutě se zrodila asi největší šance Východočechů, když Mariottiti přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Petráčka. Ten se rázem ocitl před domácím gólmanem Adamuškou, který jeho následnou střelu doslova zázračně vyrazil na roh.

„Ševci“ dali o sobě vědět až ve 25. minutě, s pokusem Bartolomea si však hradecký brankář Vízek bez problémů poradil. V závěru poločasu se v koncovce neprosadil hradecký Hloušek.

Po změně stran nejprve nebezpečně hlavičkoval Petráček. Rozhodnutí přinesla 55. minuta, kdy Bartolomeu poslal z pravé strany centrovaný míč na Dvořáka, jenž přesnou hlavičkou nedal Vízkovi šanci – 1:0.

„Votroci“ poté vsadili vše na útočnou kartu. Z územní převahy měl nejblíže k vyrovnání Petráček, který postupoval sám na Adamušku, ovšem ten opět čaroval a míč vyrazil na roh. V závěru neuspěli ani Hannich s Bláhou.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „I přes porážku musím své svěřence za předvedený výkon pochválit. Myslím si, že po většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí, které jsme však nedokázali proměnit. Soupeř nás potrestal z ojedinělé šance. Zatímco v utkání s Bohemians jsme měli štěstí, tentokrát se od nás bohužel odklonilo. V tom je fotbal spravedlivý. Nyní se již musíme připravit na sobotní domácí duel s Hlučínem, který začíná ve 14 hodin na hřišti královéhradecké Olympie v Kuklenách.“