Zaprvé porazili prvoligový Jablonec jasně 3:0, vyhráli základní skupinu a postoupili do středečního semifinále soutěže, v němž se utkají s pražskými Bohemians.

„Je to cenný úspěch, i když jde jen o přípravu. Také proti Bohemians půjdeme do zápasu vyhrát,“ řekl záložník Petr Schwarz, autor dvou gólů.

Jimi navázal na vedoucí branku útočníka Jakuba Šípka. Všechny tři zásahy zaznamenali Votroci v prvním poločase, a proto duel dopadl úplně odlišně než předešlé přípravné utkání s Olomoucí. To Hradec prohrál 3:7.

„Po té ostudě jsem si potřebovali vylepšit image,“ upozornil na další záměr zápasu trenér Karel Havlíček. „A také jsme si dali za cíl neinkasovat a být draví v brejcích směrem dopředu. Věděli jsme, že Jablonec bude víc na balonu a na balonu bude lepší. Ale kluci chodili do soubojů a splnili taktiku,“ prozradil.

To se mužstvu vydařilo, přestože do Počernic odjelo ve velmi okleštěném složení. Kvůli zraněním musel například klasický záložník Jiří Janoušek nastoupit ve středu obrany.

„Mohli jsme vystřídat jen tři hráče do pole, ale věříme, že od pondělí se další zapojí do tréninku,“ řekl kouč.

Přípravu si díky výhře tým osvěží dvěma duely. Ve středu to bude už zmiňované semifinále, ve čtvrtek finále, či boj o 3. místo.

Fotbalová Tipsport liga, skupina B: FC HRADEC KRÁLOVÉ - FK JABLONEC 3:0 (3:0).

Branky: 34. a 45. z pen. Schwarz, 17. Šípek. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Hrabovský.
FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Mudra (63. Plašil), Kvída, Janoušek, Funda – Pajer, Eliáš – Schwarz – Martan, Vlkanova (63. Kropáček) – Šípek (46. Súkenník). Trenér: Havlíček.
FK Jablonec: Hanuš – Holeš (46. Jankovič), Pernica, Hübschman (46. Lischka), Hanousek – Masopust (67. Pleštil), Trávník (87. M. Kubista), Považanec, Jovovič (83. Schön) – Doležal, Mihálik (65. Breda). Trenér: Rada.