V sobotu byla na programu dvě derby. To sousedské mezi Kobylicemi a Praskem vidělo tři sta diváků! Výhru 3:0 kobylického Spartaku orámoval zkušený Skalický, jenž se trefil dvakrát. Stejným výsledkem Smiřice díky zlepšenému výkonu ve druhé půli přehrály Velichovky.

Lídr z Vysoké opět svého soupeře nešetřil. Tentokrát to odnesly Kosičky. Domácím pomohl k vítězství dvěma brankami i exligový Roman Jůn. Vyhořel naopak prozatím třetí celek tabulky. Letošní stěžerský objev zkolaboval v Myštěvsi, která nadělila soupeři „búro“. Na demolici se podíleli po dvou trefách především Voňka a J. Havlena.

V posledním sobotním utkání se střetly Nepolisy s Třebší. Vyrovnaný duel rozhodl v 83. minutě domácí kanonýr Hanuš.

Nedělní dopoledne přineslo nejtěsnější výhru béčka Nového Hradce nad Červeněvsí díky gólu Davida.

Pětaosmdesát minut v závěrečném utkání tohoto kola to vypadalo, že víkend bude ve znamení domácích výher. Jenomže dokonalé zmrtvýchvstání předvedl v Kunčicích v souboji B týmů Chlumec, a to ještě hostující Miške zahodil penaltu. Chlumečtí dokázali v poslední pětiminutovce srovnat nepříznivé skóre z 1:4 na 4:4. Hosté se tak stali jediným týmem víkendu, který venku dokázal ukořistit alespoň bod. Na remíze má velký podíl autor hattricku Doseděl.

V tabulce střelců si lídři zřejmě nechali střelecké kopačky doma, a tak je dostihl vysocký Bitnar, jenž zaokrouhlil svoji letošní sbírku na deset branek.

V Albron III. třídě byly na pořadu zápasy první šestky. Miroslav Donát z Nového Bydžova C přispěl hattrickem k vítězství nad nováčkem ze Sendražic, který tak podruhé za sebou odešel ze hřiště poražen. Lídr z Lovčic i přes nepříznivý začátek otočil duel s Libřicemi a osamostatnil se v čele. Druhá už je kobylická záloha, která díky Dvořákově trefě z 80. minuty udolala Malšovu Lhotu.

Změna nastala na chvostu tabulky, neboť Dobřenice vyloupily Starý Bydžov. Na úplném dně tabulky tak jsou Ohnišťany, které doma remizovaly 0:0 s Novým Městem.

V Tipsport IV. třídě skupiny A byl jasným šlágrem souboj prvního s druhým, čili duel Rasošek se Slavii. Domácím zařídil vítězství 2:1 nejlepší střelec Beneš, který vstřelil oba góly. Mezi tyto týmy se na druhé místo po výhře v Jeníkovicích vklínily Dolany.

Překvapením je první bodový zisk béčka Malšovy Lhoty, která vyhrála na půdě dohalické rezervy.

Ve druhé skupině si vedení drží Boharyně, a to i přes překvapivou ztrátu na hřišti předposledního béčka Probluze. Druhá je už Syrovátka, jenž díky domácímu vítězství nad béčkem z Převýšova vystřídala na stříbrné pozici rezervu Kratonoh. Ta rovněž doma jen remizovala s Myštěvsí B.

Události víkendu

1. Desáté kolo Hradecký Votrok okresního přeboru bylo žní domácích mužstev. Šest utkání přineslo výhru domácích, v sedmém ještě pět minut před koncem domácí Kunčice B vedly o tři branky, ale tento náskok v závěru ztratily.

2. Hned pět brankářů si v 10. kole Hradecký Votrok okresního přeboru připsalo čisté konto. Pošesté v řadě odcházel z utkání nepřekonaný vysocký Drábek, tentokrát dokázal chytit penaltu. Čisté konto si dále připsali kobylický Holý, Hottmar ze Smiřic, myštěvský Lorenc a Sedláček z Nového Hradce B.

3. Další exligový fotbalista na trávnících Hradecký Votrok okresního přeboru. Je jím Roman Jůn, jenž oblékal dresy Hradce Králové, Liberce nebo Českých Budějovic. Nyní hájí barvy lídra z Vysoké. Hned v prvním zápase se prosadil dvakrát. Dalšími fotbalisty s prvoligovými zkušenostmi jsou kobylický střelec Petr Průcha, v minulosti hráč Blšan. Nejvyšší soutěž rovněž okusil i nynější spoluhráč Romana Jůna z Vysoké Petr Samek, jenž oblékal dres hradeckých „votroků“. Bohatou ligovou pouť má za sebou i třebešský gólman Milan Švenger. Kariéra tohoto brankáře je spjata s Bohemians Praha a Jabloncem, ligu si zachytal i v Chorvatsku. Navíc má na svém kontě i starty v evropských pohárech v dresu klokanů za éry Tomáše Pospíchala.

Šlágr víkendu

Rasošky – Slavia Hradec B
V utkání Tipsport IV. třídy skupiny A se utkaly první dva celky se shodným počtem 24 bodů. Tři body zůstaly v Rasoškách po těsné výhře 2:1. Obě branky domácích zaznamenal zkušený Beneš, který po hattricku z posledního kola pokračuje ve střeleckém tažení.

Hráč víkendu

Ladislav Doseděl (Chlumec B)
Jediný hráč, který v tomto kole Hradecký Votrok okresního přeboru zaznamenal hattrick. Pomohl jím svému celku k závěrečné stíhací jízdě na hřišti kunčické rezervy.

Tým víkendu

Myštěves
Mužstvo, které se nachází ve spodní části tabulky a zrovna neoslňuje střeleckou produktivitou, smetlo letošní objev ze Stěžer. Nasázelo mu „búro“.

Překvapení víkendu

Výhra Malšovy Lhoty B
Rezerva Malšovy Lhoty se krčila na konci tabulky Tipsport IV. třídy skupiny A s nulou na kontě získaných bodů. Málokdo čekal, že naplno uspěje na hřišti dohalické rezervy, jež nedávno dokázala uštědřit první prohru v sezoně Dolanům a v minulém kole zvítězila v Nedělištích.

Smolař víkendu

Kunčice B
Pětaosmdesát minut vést doma 4:1 nad dvanáctým týmem tabulky, a přesto nevyhrát, to si ještě pět minut před koncem nedokázal asi nikdo představit. Jenže dokonalé zmrtvýchvstání Chlumeckých znamenalo dělbu bodů.

Návštěva víkendu

300 diváků
Derby mezi Kobylicemi a Praskem přineslo mimořádný zájem diváků. A tento zápis asi v okresních soutěžích dlouho nebude překonán.