Mistrovské fotbalové soutěže mužů OFS Hradec ročníku 2015/2016 byly o víkendu rozehrány úvodním kolem.

Kromě řady překvapivých výsledků dominovalo uplynulému dějství tropické počasí. V neposlední řadě i nový informační systém FAČR, na kterém se podílejí oddíly a rozhodčí, což se v některých případech řeší za pochodu.

Hradecký Votrok OP

Výraznými výhrami vstoupily do nového ročníku Kratonohy B (s Myštěvsí 7:0) a Slavia Hradec B (s Třebší B 7:1). Z tria nováčků vyhrála jen Vysoká B v Lovčicích, Dobřenice a Červeněves vyšly bodově i gólově naprázdno.

Jako III. třída

Stínem bylo nedostavení Malšovy Lhoty do Ohnišťan, naplno bodovaly celky nováčků Neděliště, Starý Bydžov a Syrovátka.

CK Sana IV. třída A

Událostí kola bylo sousedské derby Libřice versus Černilov B, kde si dvougólovou výhru připsali domácí.

CK Votrok IV. třída B

Historický moment prožili v Klamoši, kde znovu založili fotbalový klub. V premiéře se SK Klamoš rozešel smírně s Lužcem.

Zajímavosti

Borec kola: David Jošt (Kratonohy B), který v duelu Hradecký Votrok OP Kratonohy B versus Myštěves (7:0) vstřelil čistý hattrick v průběhu pouhých čtyř minut, čímž výrazně přispěl k výhře svého mužstva.

Stín kola: Utkání Jako III. třídy Syrovátka versus Lokomotiva Hradec Králové B nedohrál hostující Vladimír Čech, který si při souboji o míč zranil rameno. Touto cestou mu přejeme brzké uzdravení.

Smolaři kola: Pokutový kop nedala hned polovina z osmi exekutorů – nedali čtyři: Pošík (Skřivany), Václavík (Starý Bydžov), Kouba (Jeníkovice), Pražák (Vysoká nad Labem B); vlastní gól jeden: Urban (Černilov B).

Statistiky

Keepersport brankáři s nulou – Hradecký Votrok OP: 1 – Špičák (Skřivany), Klofanda (Kratonohy B), L. Brambora (Probluz); Jako III. třída: 1 – Šteyr (Starý Bydžov), Šlesingr (Hořiněves); CK Sana IV. třída A: 1 – Adamovič (Libřice), Resl (Smiřice B); CK Votrok IV. třída B: 1 – nikdo.

Kanonády týmů: 11 Kobylice B – Myštěves B (5:11), 7 Kratonohy B – Myštěves (7:0), Slavia Hradec Králové B – Třebeš B (7:1), 6 Syrovátka – Lokomotiva Hradec Králové B (6:1), 5 Lovčice – Vysoká n. L. B (1:5), Jeníkovice – Lhota p. L. (5:1).

Střelci kola: 5 gólů dal Mukařovský (Slavia HK B), 3 branky vstřelilo sedm hráčů: Jošt (Kratonohy B), Schubert (Skřivany), Jílek (Vysoká B), D. Pleskot (Syrovátka), Šimek (Smiřice B), Hlaváč, Čížek (Myštěves B).

Alena Staňková hattricky po 1. kole: 5 – Mukařovský (Slavia Hradec Králové B), 1 hattrick: Čížek, Hlaváč (Myštěves B), Jílek (Vysoká nad Labem B), Jošt (Kratonohy B), D. Pleskot (Syrovátka), Schubert (Skřivany), Šimek (Smiřice B).

Gól kanonýři – Hradecký Votrok OP: 5 – Mukařovský (Slavia HK B); 3 – Jošt (Kratonohy B), Schubert (Skřivany), Jílek (Vysoká B); Jako III. třída: 3 – D. Pleskot (Syrovátka); CK Sana IV. třída A: 3 – Šimek (Smiřice B); CK Votrok IV. třída B: 3 – Hlaváč, Čížek (Myštěves B).

Branky: Celkem v 21 zápasech padlo 107 gólů (D 61, H 46). OP: 33 (D 23, H 10), III. třída: 25 (18/7), IV. třída A: 18 (9/9), IV. třída B: 31 (11/20).

Branky za 1 kolo: OP 33 (23/ 10), III. třída 25 (18/7), IV. třída A: 18 (9/9), IV. třída B: 31 (11/ 20). Celkem: 107 (61/46).

Pokutové kopy: Celkem rozhodčí nařídili 8 penalt (7 pro domácí a 1 pro hosty). Proměnili (4): M. Brambora (Probluz), D. Pleskot (Syrovátka), Sedláček (Klamoš), J. Karabinoš (Kobylice B); nedali (4): Pošík (Skřovany), Václavík (Starý Bydžov), Kouba (Jeníkovice), Pražák (Vysoká B).

Žluté karty: Celkově rozhodčí udělili 41 ŽK (domácí 20, hosté 21), Okresní přebor 14 (8/6), III. třída 15 (7/8), IV. třída A 3 (1/2), IV. třída B 9 (4/5).

Červené karty: Celkem 1 (D 0/H 1) – Kosyak (Třebeš B).

Divácká návštěva: OP 455 (průměr 65), III. třída 338 (56), IV. třída A 268 (66), IV. třída B 275 (69). Celkově vidělo 21 zápasů 1351 diváků (průměr 64).

Diváci celkem: OP 455, III. třída 338, IV. třída A 263, IV. třída B 275. Celkem diváci v ročníku 2015/16: 1351.

Návštěva kola: 100 Probluz – Červeněves.

Hradecký Votrok okresní přebor - Hradecký deník jedenáctka víkendu

Špičák (Skřivany) - Dostál (Slavia Hradec Králové B), R. Neumann (Probluz), Jelínek (Vysoká nad Labem B) - Žaloudek (Kosičky), Gabriel (Stěžery), Jílek (Vysoká nad Labem B), L. Veverka (Kratonohy B) - Schubert (Skřivany), Jošt (Kratonohy B), Mukařovský (Slavia Hradec Králové B)

Lubomír Douděra