Můžete zhodnotit cestu za postupy a připravenost na novou sezonu?
Dorost: S cílem postupu jsme B dorost přihlašovali. Bohužel, dílem reorganizace soutěží mládeže jsme i další rok ve stejné. Jinak se z našeho pohledu jednalo o první etapu přípravy dorosteneckých družstev, na kterou bude navazovat další letošní etapa, a po skončení soutěžního ročníku bychom rádi dosáhli na nové republikové soutěže dorostu. Béčko by pak mělo hrát v krajském přeboru. Došlo k dalšímu výraznému rozšíření stávajících kádrů v kategorii staršího i mladšího dorostu, a to jak do kvality, tak i kvantity. Šéftrenérem kategorie dorostu je i nadále Karel Krejčík, kterému ve starším dorostu bude asistovat Josef Karabinoš, trenérem jejich mladších kolegů je Marek Bittner s legendou hradecké kopané Láďou Pokorným na místě asistenta.

Žáci: Sestup z divizní soutěže na konci předminulé sezony, která zároveň znamenala i nucený sestup B družstev z krajského přeboru, byla pro oddíl malou sportovní tragédií. Kromě odlivu některých vyspělých hráčů do okolních oddílů za vyšší soutěží tento dvojnásobný sestup znamenal také prakticky nulový příliv nových hráčů do kategorie žáků. Výsledky A starších žáků v krajském přeboru (z 26 utkání dvě prohry a jedna remíza při skóre 169:18 a vítězství s 11bodovým náskokem, pozn. aut.) jasně signalizuje herní převahu našeho družstva nad soupeři. Věřím však, že při dobré tréninkové morálce kluků to pro ně nebyl z hlediska výkonnostního růstu ztracený rok, a že svoji stoupající výkonnost potvrdí letos v divizní soutěži mladšího dorostu.

Co pro oddíl znamená účast mládeže v soutěžích řízených ČMFS?
Pro udržení stávající široké základny mládeže v našem oddíle a její výkonnostní růst je republiková soutěž v kategorii žáků ale i dorostu přímo nezbytná. Jedině tak můžeme pomýšlet na výchovu výkonnostně kvalitních hráčů, kteří se uplatní i v týmu mužů, případně v celcích vyšších soutěží. Ti nejlepší v mládežnických kategoriích navíc mají možnost při stávající velmi dobré spolupráci s FC Hradec Králové nalézt uplatnění i v nejvyšších soutěžích v tomto oddíle.

Jaké jsou cíle do nové sezony?
V kategorii žáků i dorostu to je jednoznačně začlenění do nově konstituovaných republikových soutěží těchto kategorií po reorganizaci na konci tohoto soutěžního ročníku. U mužů to bude zatraktivnění herního projevu mužstva s cílem maximálního zapojení mladých hráčů, zejména odchovanců našeho oddílu, a pozice v horní třetině tabulky krajského přeboru.

Název klubu: FC Olympia Hradec Králové

Rok založení:
1901.
Největší úspěchy - muži: 10 let působení v divizní soutěži; dorost: čtvrtá sezona rovněž v divizní soutěži, žáci: roční působení v I. lize.
Nejznámější hráči: Těch byla celá řada a nelze je ani všechny vyjmenovat. Proto se omlouvám všem, na které jsem zapomněl: Miroslav Merkl, Slavomír Hrůša, Jan Rolko, Petr Sedliský, Michal Stříž, Jindřich Doubek, Milan Šmolka, Richard Polák, Luděk Jelínek, Miroslav Denk, Petr Bílek, Richard Frank, Marek Kulič, Daniel Rajnoch a Roman Kyral.
Počet týmů - 12: Celek mužů - krajský přebor, starší dorost A - divize, starší dorost B - vítěz okresního přeboru, mladší dorost - divize, starší žáci A - vítěz krajského přeboru a návrat do divize, starší žáci B - krajská soutěž, mladší žáci A - krajský přebor, mladší žáci B - krajská soutěž, mladší žáci C ( 7 + 1) - okresní přebor, starší přípravka - krajský přebor, mladší přípravka A - krajský přebor, mladší přípravka B (4 + 1) - okresní přebor.
Postavení A týmu mužů v ročníku 2009/10: Deváté místo v krajském přeboru se ziskem čtyřiceti bodů.
Úspěchy: Klub v sezoně 2009/10 zaznamenal dva - B dorost se stal okresním přeborníkem a žáci přeborníkem kraje s postupem do divize.

(ld)