Náznaky se mění v realitu. Pokud hradecká Olympia dotáhne snahu a postoupí z České fotbalové ligy do druhé nejvyšší soutěže, opustí východočeskou metropoli.

Olympii stačí v sobotním utkání vyhrát (i po penaltovém rozstřelu) na hřišti Vltavínu a triumf ve třetí lize bude mít jistý.

Jejím novým působištěm pak bude stadion v Praze na Strahově, kde nedávno slavila Slavia mistrovský titul. „Chtěli jsme do Prahy. Od asociace jsme dostali takovou nabídku, že bychom byli hloupí, kdybychom ji odmítli," řekl prezident klubu Angelos Goulis.

Padla tak jediná možná hradecká varianta, a to, že by Olympia působila společně s FC Hradec na malšovickém stadionu. „Že odejdeme do Prahy bylo definitivně jasné, když Hradec sestoupil z první ligy," přiblížil běh věcí Goulis.

„S majitelem stadionu jsme ani nejednali," doplnil ho trenér Olympie Miloš Sazima. Vlastníkem arény je město, s ním je Sazima a spol. v permanentních rozepřích. „Vzhledem k tomu, co město požaduje ohledně financování mládežnických týmů, nemělo jednání smysl," podotkl Sazima.

Olympia se dlouhodobě snažila získat od města větší podporu, ta stávající se jí zdála nízká. Nakonec to skončilo tak, že mládežnické celky Olympie převzal pod svá křídla klub z Kratonoh, jenž působí v divizi.

Na podzim tedy sice bude fungovat ve druhé lize Olympia Hradec, ale hrát bude v Praze…

„Budeme mít rozpočet, abychom druhou ligu přežili," naplánoval prezident Olympie Goulis.

Česká fotbalová liga: FC Olympia Hradec Králové - FC MAS Táborsko B.
Olympia klepe na druholigovou bránu

Piták: Druhá liga NE

Karel Piták.Zdroj: František BártaHradec Králové - Tvář Olympie nebude pokračovat. Tedy pokud tým postoupí do druhé ligy. Bývalý fotbalový reprezentant Karel Piták se chce zaměřit především na trénování, je totiž asistentem u jinorského týmu pražské Slavie.

„Řekl, že preferuje třetí ligu nebo divizi," oznámil prezident Olympie Angelos Goulis.

Pitákovi je sedmatřicet let. V sezoně, v níž se ze zálohy posunul do útoku, dal patnáct branek.