Přesto bude na jaře kopat třetí ligu. Olympia Hradec, klub s velkými ambicemi, hlásí, že do týmu získala Vojtěcha Štěpána. Rychlíka, který na kraji zálohy dokáže provětrat leckterého protivníka.

Nyní má pomoci mužstvu z Kuklen postoupit do druhé ligy. Olympia je po podzimní části druhá v tabulce ČFL, na vedoucí Jirny ztrácí sedm bodů. Toto manko se pokusí smazat během sedmnácti jarních duelů. A Štěpán by měl být jedním z jejích trumfů.

„Doladili jsme administrativní záležitosti s hráčem i olomouckou Sigmou. Přichází tak ostřílený ligový hráč, který by nám měl ještě zkvalitnit ofenzivu a stát se tahounem týmu," řekl webu Olympie trenér Miloš Sazima.

Štěpán se tak vrací do města, kde prožil plodné časy. Za FC Hradec odkopal více než devadesát utkání, byl jednou z tváří mužstva. I proto ho koupila Slavia. Odtud odešel do Baníku a Olomouce, kde však poslední podzim jen paběrkoval. Za Sigmu, jež se snaží o návrat do první ligy, odehrál pouze dvacet tři minut. Jinak seděl mezi náhradníky.

„Dál je v kádru, ale má teď volnou ruku, aby si našel angažmá," řekl na začátku zimní přípravy olomoucký trenér Václav Jílek.

Bylo očividné, že se Štěpánem už nepočítá. I proto se stal zkušený borec posilou Olympie.