Mladý tým Olympie Hradec Králové skončil v uplynulém ročníku krajského přeboru na čtvrté příčce, trenér u něho přesto končí.

I přes jarní posun tabulkou vzhůru u týmu končí kouč ZDENĚK KARANSKÝ. Bez trénování však nezůstane, rozhodl se totiž zkusit štěstí v Lázních Bělohrad.

Je čtvrté místo pro mladý tým Olympie úspěchem?
Určitě. Ať to bylo před sezonou, jak to bylo, každý měl strach z toho, že máme mladý celek. Neměli jsme důvěru. Přesto jsme si s hráči řekli, že chceme skončit do pátého místa. To se nám podařilo. Kluci ukázali, co v nich je.

Myslíte, že toto umístění je maximem nebo jste měli na víc?
Rozhodně to není maximum. Náš mladý tým však zasáhla doba maturit. Kluci se spíše učili. Když nebyli celý týden na tréninku, domníval jsem se, že v sobotu na zápas přijdou v pohodě, jenže v hlavách měli pořád školu. Bylo to vidět především v zápasech doma s Českou Skalicí a ve Lhotě pod Libčany.

Po podzimu jste byli až osmí. Co stojí za tabulkovým vzestupem?
Prvořadě skvělá parta. Bylo to o budování kolektivu. Dá se říct, že ten neměl vůdčí osobnost. I když svým způsobem k ní měli blízko Vojta Bělka s Michaelem Mařasem. Ne snad že by to byly takové výrazné osobnosti, spíše se projevila síla kolektivu a také to, že kluci chtěli.

Měl na výsledky vliv i fakt, že došlo k ustálení hráčského kádru? Tým byl delší čas pohromadě a sestava se v jarní části příliš často neměnila.
Přesně tak. Musím říct, že na podzim jsme hledali místo prakticky pro každého. Domnívám se, že se nám to opravdu povedlo. Druhou věcí byla kvalitní lavička. Když někdo vypadl ze sestavy, tak se dal automaticky nahradit. Nicméně osmdesát procent jara jsme odehráli se stejnou sestavou a také díky tomu jsme byli silní.

V závěru jarní části bylo překvapivě avizováno, že u týmu končíte. Co bylo důvodem?
Abych to uvedl na pravou míru, tak jsem byl odvolán. Důvodem byly určité neshody uvnitř klubu. V Olympii jsem zažil krásné časy. Byla tu dobrá spolupráce, jenom mne mrzí, že jsem se své odvolání musel dozvědět od někoho jiného a ne od vedení.

Kam budou nyní směrovat vaše trenérské kroky?
Už jsem více méně rozhodnutý. Měl jsem nějaké nabídky, za které musím poděkovat. Nicméně osmého července nastupuji k mužstvu Lázní Bělohrad.

Vraťme se ještě k Olympii. Mezi veřejnost vplula informace, že se kuklenský celek chce v budoucnu pokusit vybojovat divizi. Je to v silách týmu?
Jsem přesvědčen, že tento celek, pakliže ho dokážou udržet pohromadě, na to bude mít. V týmu se nastolila kombinační rychlejší hra. Navíc se po trestu vrátí Kuba Šimáně, po zranění Havelka, dále Štěpán Bezvoda.

Kdy by se to mohlo podařit?
Nejlepší doba na to bude hned v příští sezoně, jestli tedy dojde k vyřazení B týmů. Co jsem zaslechl, tak by mohla postupovat až tři mužstva z krajského přeboru. Mohla by to tedy být ideální příležitost.