Pro toto období je přichystána celá řada novinek, kterými jsou vedle změn herního systému i zapojení fotbalových osobností v podobě patronů jednotlivých kategorií, spolupráce s pořadatelskými kraji i aktivní propojení tzv. fotbalové akademie Ondrášovka Cupu s finálovými turnaji.

Aktivně se do Ondrášovka Cupu zapojují i hejtmani krajů, v nichž se hrají finálové turnaje, a také patroni z řad osobností českého fotbalu. Zásadní komunikační osobou je sportovní komentátor České televize Pavel Čapek a spolu s ním také ambasador projektu herec, bavič, režisér a všeuměl Jakub Kohák.

Do předkvalifikací a následných kvalifikací Ondrášovka Cupu vstoupilo v tomto ročníku 557 týmů, které během podzimní části odehrály 84 turnajů.

Kategorie U9 zavítá se svým finálovým turnajem na začátku června do Hradce Králové, kde se mládežnickému fotbalu velice daří. Význam Ondrášovka Cupu ocenil i hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

„Vítám každý projekt, kdy děti vstanou od počítačů. Ondrášovka Cup má renomé a podle moha kazatelů je to velmi úspěšný projekt. Doufám, že bude úspěšný i nadále. Náš kraj sport podporuje. V poslední době diskutujeme i na téma podpory trenérů dětí a mládeže. Už teď se na finálový turnaj v Hradci těším,“ řekl Štěpán.

Patrony hradeckého finálového turnaje kategorie U9, který se uskuteční o víkendu 2. a 3. 6., jsou Jan Suchopárek a Ondřej Lípa.   (nik)